Reklama

Kultura

„Urodziny pasji”. Małgorzata Boć i Tadeusz Poźniak

Aneta Gieroń
Dodano: 14.03.2024
  • Małgorzata Boć i Tadeusz Poźniak. Fot. Karol Ząbik
Małgorzata Boć i Tadeusz Poźniak. Fot. Karol Ząbik
Share
Udostępnij

W Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale w czwartek, 21 marca o godz. 18.00 niezwykłe wydarzenie – wystawa fotografii Tadeusza Poźniaka oraz recital Małgorzaty Boć, a wszystko to pod wymownym i nieprzypadkowym tytułem „Urodziny pasji”. Oboje 21 marca obchodzą urodziny, oboje związani są z gminą Boguchwała i oboje podzielą się  z gośćmi tym, co kochają najbardziej: fotografią i muzyką! Wstęp na wernisaż i koncert jest bezpłatny.

Tadeusz Poźniak pokaże ponad 20 portretów: mieszkańców gminy Boguchwała oraz znanych rzeszowian, których kilka miesięcy temu prezentował na wystawie „Spotkania”, kiedy to świętował jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. Tym razem znakomitym pretekstem do wernisażu i recitalu są urodziny Tadeusza Poźniaka oraz Małgorzaty Boć, właścicielki Agencji Artystycznej eMArt oraz uczestniczki telewizyjnych show: „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” i „Aplauz, aplauz”. Tak zrodziło się artystyczne wydarzenie – „Urodziny pasji”.

Małgorzata Boć. Fot Tadeusz Poźniak

Portrety, które wzruszają i budzą emocje

– Portret interesuje mnie w fotografii najbardziej – przyznaje Tadeusz Poźniak. – Za każdym razem jest dla mnie wyzwaniem i radością. – Doceniam też czas spotkania z drugim człowiekiem. Portrety najlepiej też oddają mój sposób myślenia o fotografii.

– Zależy mi, aby moje zdjęcia budziły emocje, wzruszały,były przedmiotem poszukiwań i własnych interpretacji. Każdy bowiem spojrzy na nie nieco inaczej, zrozumie po swojemu. Na tym polega bogactwo zamrożonego kadru – dodaje Tadeusz.

Dokładnie tym samym kieruje się Małgorzata Boć, kiedy wychodzi na scenę. Muzyka ma wzruszać, poruszać, czynić nasz świat lepszym i piękniejszym. A że tak jest już 21 marca będzie można się przekonać w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

Kto na fotografiach na wystawie w Boguchwale

Wśród prezentowanych portretów znajdą się m.in.: Joanna Baran-Marczydło, aktorka; Małgorzata Pruchnik-Chołka i Michał Chołka, małżeństwo rzeszowskich aktorów; Stanisław Domarski, saksofonista, muzyk jazzowy; Adam Głaczyński, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów; Ilona Małek, dziennikarka i prezenterka TVP3 Rzeszów; prof. Kazimierz Ożóg i Adam Bienias, bohaterowie programu telewizyjnego „Moda na język polski”; Łukasz Różański, bokser; Rafał Wilk, mistrz świata w handbike’u; Paweł Hofman, kierowca rajdowy, podróżnik, fotograf oraz BUEN CAMINO – czyli DOBREJ DROGI. Zespół muzyczny, który powstał w 2016 roku w Boguchwale, a swoją nazwą nawiązuje do pozdrowienia na szlaku św. Jakuba, który prowadzi do Santiago De Compostela. W swoim zespół dorobku posiada 11 wydawnictw płytowych.

Fotografie Tadeusz Poźniak i Karol Ząbik

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy