Reklama

Kultura

W tym tygodniu w kinie Zorza dwa oscarowe filmy na ekranie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.03.2023
72853_wszystko
Share
Udostępnij
W Kinie Zorza od poniedziałku można oglądać „Wszystko, wszędzie, naraz” – zdobywcę 7 Oscarów 2023 za: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny oraz Najlepszy montaż. Od piątku na ekrany wchodzi też "Na Zachodzie bez zmian", który z kolei otrzymał 4 Oscary 2023 w kategorii: Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsza scenografia, Najlepsze zdjęcia i Najlepszy film międzynarodowy. Więcej informacji na www.kinozorza.pl.

"Na Zachodzie bez zmian" to opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach, gdy walczą w okopach o swoje życie. Film w reżyserii Edwarda Bergera jest oparty na znanej na całym świecie powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem.
 
„Wszystko, wszędzie, naraz” w reżyserii Dana Kwana i Daniela Scheinerta, to obraz, w którym Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do "multiwersum": sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę. Niesamowite sceny walki, lekki humor i emocje tworzą epicki film, jakiego nigdy wcześniej na ekranach nie było.
 
Od piątku, 31 marca także w kinie Zorza wraca na ekrany wzruszający, niespełna 40-minutowy dokument „Zorza”, który zabiera nas w sentymentalną, pełną emocji, humoru, ale i niezwykłego klimatu podróż po jedynym kinie studyjnym w Rzeszowie, które ma już 67 lat. Bo przecież na ulicy 3 Maja w Rzeszowie od zawsze było kino, kościół, szkoła i sklep papierniczy, którego już nie ma, ale w którym powstała „niebieska” sala studyjna, kinowa oczywiście.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy