Reklama

Kultura

Jak to za czasów Franciszka Józefa w Rzeszowie bywało

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 08.02.2018
37564_obraz
Share
Udostępnij
W poniedziałek, 12 stycznia  o godz. 15 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa wernisaż niecodziennej wystawy nawiązującej do starych dziejów Rzeszowa, jeszcze sprzed odzyskania niepodległość w 1918 roku,  czyli „Życie codzienne w dobie monarchii austro – węgierskiej”, kiedy to Rzeszów należał do województwa lwowskiego i był niewielkim, powiatowym miastem na linii Kraków – Lwów.
 
Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. karty korespondencyjne, mające ogromną wartość historyczną numizmatyki pochodzące z czasów monarchii austro-węgierskiej, a także sprzęty codziennego użytku z czasów Franciszka Józefa. Zbiory, które będzie można zobaczyć w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa pochodzą z kolekcji  prywatnych udostępnionych przez: Zbigniewa Tyburę, Jacka Rudnickiego, Sławomira Gołąba, Andrzeja Czabana oraz Wojciecha Urbana. 
 
Wystawa, która prezentowana będzie do 11 marca 2018 r. powstała dzięki uczestnictwu Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa w projekcie realizowanym przez Gminę Miasto Rzeszów pn.„Rzeszów i Stropkov – współpraca na rzecz kultury pogranicza” dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. 
 
 
Karta korespondencyjna ze zbiorów Zbigniewa Tybury.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy