Reklama

Kultura

Angela Gaber + Trio w studiu koncertowym Radia Rzeszów

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 17.12.2015
CD3wykrojnik
Share
Udostępnij
Wieczorem w niedzielę, 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Rzeszów będą rozbrzmiewać „Dobre Duchy”. Taki tytuł nosi druga autorska płyta bieszczadzkiej formacji Angela Gaber + Trio. Koncert rozpocznie się o godz. 20.
 
Materiał na płytę „Dobre duchy” został zarejestrowany w modrzewiowej chacie Zagrody Magija w maju 2015 roku (debiutancki album pt. „Opowieści z Ziemi” – w kamiennym kościele w Mrzygłodzie). Miejsce muzycy wybrali ze względów akustycznych, ale głównie chodziło im o formę specyficznego spotkania i „prawdę w brzmieniu”.
 
Muzycy pochodzą z różnych części Bieszczad. Ernest Drelich, z Cisnej, jest twórcą Warsztatu Nietypowego – pracowni instrumentów etnicznych, takich jak kalimby, didgeridoo, kije deszczowe, czuringi i inne. W sezonie można go spotkać na bieszczadzkich połoninach z kobiałkami jagód. Robert Robson Onacko gra na gitarach elektrycznych. To miłośnik analogowego brzmienia, transu i wolności w muzyce. Maluje i rzeźbi. Wraz z żoną prowadzi pracownię artystyczno-rękodzielniczą „Luidu” u podnóża ruin klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Tomasz Dybała mieszka i pracuje w Ustrzykach Dolnych, jest zaangażowany w kilka projektów muzycznych. Gra na gitarze akustycznej i bouzouki.
 
Koncert Angeli Gaber i jej tria w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów rozpocznie się w niedzielę, 20 grudnia o godz. 20.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy