Grupa 40 osób, dzieci i młodzieży z całego Podkarpacia uczestniczy w warsztatach wokalnych prowadzonych w Rzeszowie pod okiem specjalistów z emisji głosu, dykcji i interpretacji wokalnej. Warsztaty te są częścią projektu pt. „Zakazane piosenki”, którego zwieńczeniem będzie koncert oraz nagranie płyty z utworami patriotycznymi i poetyckimi.
Warsztaty wokalne, których celem jest również upowszechnianie wiedzy na temat polskich utworów patriotycznych, odbywają się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie przy ul. Króla Kazimierza 20, w Hotelu „Hetman” w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 29B oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej 4.
W programie warsztatów są ćwiczenia z zakresu emisji głosu, dykcji, opracowania tekstów i interpretacji wokalnej przy akompaniamencie muzycznym. Młodzi artyści pracują pod okiem specjalistów w dziedzinie wokalistyki i emisji głosu takich jak: prof. Jadwiga Gałęska-Tritt (absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego i Wydziału Wokalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, kierownikiem naukowym Podyplomowych Studiów Emisji Głosu przy A. Muzycznej w Bydgoszczy; ekspert w zakresie chóralistyki, wykładowca na ogólnopolskich kursach i seminariach, członek jury konkursów chóralnych i wokalnych w Polsce i za granicą); Anna Czenczek (dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival", muzyk, wokalistka, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji WAFA TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata); Szymon Tritt (od r. 2005 pianista-akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. W r. 2014 nagrał swoją pierwszą solową płytę organową w kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Poznaniu-Świerczewie) oraz Jarosław Babula; (pianista, korepetytor, aranżer i kompozytor kilkuset utworów, band leader wielu zespołów w kraju i zagranicą).
Warsztaty potrwają do 13 grudnia, a wybrane osoby wezmą udział w koncercie oraz w nagraniu płyty z utworami patriotycznymi i poetyckimi, w opracowaniu wokalnym Anny Czenczek i w aranżacjach instrumentalnych Jarosława Babuli.