Reklama

Kraków

Turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

Źródło: krakow.pl
Dodano: 05.12.2023
Zdjęcie: wieczysty.eu
Zdjęcie: wieczysty.eu
Share
Udostępnij

W dniach 8-10 grudnia wszyscy tancerze i miłośnicy tańca znajdą coś dla siebie w Hali 100-lecia KS Cracovia oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”. W tym roku, po raz 50. odbywa się tam największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Od kilku edycji turniej ten ma charakter międzynarodowy, w którym uczestniczą pary zagraniczne oraz sędziowie międzynarodowi. Jak zawsze, turniej ten odbywa się w grudniu, jako podsumowanie tanecznego sezonu.

W środowisku tanecznym, nie tylko krakowskim, ogólnopolskim, ale także i europejskim, Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego to wydarzenie, którego nie trzeba reklamować. Od 50 lat turniej rozgrywany jest w Krakowie, bo to właśnie w naszym mieście prof. Marian Wieczysty szkolił kolejne pokolenia tancerzy, trenerów i sędziów.

Od kilku lat gospodarzem turnieju jest Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a wśród widzów zasiadają goście ze świata kultury i biznesu oraz przedstawiciele krakowskiego korpusu konsularnego.

Zgodnie z tradycją tego turnieju, tegoroczna rywalizacja będzie także przebiegać w tańcach narodowych oraz w hiphopie. Będzie to zatem prawdziwy festiwal sportowo-taneczny, z różnorodnością stylów i zawodników, wśród których będą najmłodsi, nieco starsi i seniorzy.

W programie pojawi się też kilka dodatkowych punktów, które podkreślą ten bogaty 50-letni staż „Wieczystego”. Będzie to również doskonała okazja, by podziękować wszystkim tych osobom, które w szczególny sposób wspierały i nadal wspierają rozwój krakowskiego środowiska tanecznego.

Przed nami widowisko artystyczne, ale i prawdziwie sportowe emocje. Każdy znajdzie swoje ulubione rytmy – albo gorące i żywiołowe latynoamerykańskie albo dystyngowane standardy. Usatysfakcjonowani będę również miłośnicy mazura czy oberka, a także bardziej nowoczesnego hip hopu i salsy. Bo jak mawiał profesor Marian Wieczysty „tańczyć każdy może”, a sam taniec także może mieć różne formy i oblicza.

Szczegółowy program turnieju można znaleźć na STRONIE. Zmagania par będzie można śledzić na żywo i na kanale youtube PTT.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy