Reklama

Kraków

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę!

Źródło: krakow.pl
Dodano: 07.12.2023
Zdjęcie: Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Zdjęcie: Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Share
Udostępnij

Ponad 700! Aż tylu czworonożnych podopiecznych ma obecnie Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ). Z tego powodu – już po raz szósty – Centrum Kultury Podgórza organizuje zimową zbiórkę przedmiotów i artykułów dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska. Będziemy je przyjmować od dzisiaj, 6 grudnia do poniedziałku, 8 stycznia. Finał akcji odbędzie się 10 stycznia 2024 r. Pomagajmy razem. Dołączajcie!

– Okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia skłania do refleksji i większej troski o bliskich i potrzebujących. Przy tej okazji warto w sposób szczególny pamiętać o zwierzętach, które – podobnie jak ludzie – odczuwają chłód, głód, tęsknią i potrzebują troski, ale w przeciwieństwie do nas nie potrafią same poprosić o pomoc. Już szósty raz Centrum Kultury Podgórza robi to w ich imieniu, zwracając się do wszystkich krakowian o wielkim sercu, by przyłączyli się do organizowanej przez nas zimowej zbiórki przedmiotów i artykułów dla bezdomnych czworonogów z krakowskiego schroniska, prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Jak co roku gorąco zachęcam do hojności zarówno indywidualnych darczyńców jak i lokalnych przedsiębiorców. Pomagajmy razem – mówi Anna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Potrzebne są m.in. koce, ręczniki oraz poszewki na pościel, którymi będzie można wyścielić tymczasowe legowiska dla zwierzaków lub wykorzystać przy ich osuszaniu po kąpieli. Prosimy natomiast, by nie przynosić kołder, poduszek ani materacy. Psy z pewnością by je przegryzły, co skończyłoby się nie tylko dużym bałaganem, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia czworonogów, które połknęłyby pierze lub kawałki gąbki. Podobnie rzecz ma się z ubraniami – nie będą się nadawały na posłanie, a utylizacja niepotrzebnych tekstyliów będzie generowała dodatkowe koszty dla schroniska. Czworonogi ucieszą się natomiast z gotowych, miękkich legowisk.

Jak zawsze przyda się karma mokra i sucha – zwłaszcza ta dla kotów, bo tej schronisku najbardziej brakuje. W imieniu własnym i Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami serdecznie prosimy, by wybierać tę lepszej jakości – o wysokiej zawartości mięsa i innych składników ważnych dla zdrowia psów i kotów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze opakowanie karmy o dobrym składzie, niż większą ilość takiej, która nie będzie miała dużej wartości odżywczej. Wielu podopiecznych KTOZ to zwierzęta chore lub po wypadkach, dlatego niezwykle cenna będzie również karma specjalistyczna, dla czworonogów zmagających się z problemami układu pokarmowego (lekkostrawna, typu gastrointestinal i sensitive) oraz w okresie rekonwalescencji (typu recovery i convalescence).

Pod opieką KTOZ są zwierzaki w różnym wieku – również te młode, które mają mnóstwo energii i uwielbiają psoty. Bez wahania można więc przynosić zabawki dla czworonogów oraz smycze i kagańce, które przydadzą się w czasie spacerów. Cennym podarunkiem dla maluchów, które potrzebując dużo ciepła będą natomiast termofory.

Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe. Chętnie przyjmiemy używane – ważne, żeby były czyste
i w dobrym stanie. Prezenty dla czworonogów można zostawić w jednym z 19 punktów zbiórek, które zostały zlokalizowane w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza i 18 filiach. Szczegółowy wykaz punktów z danymi adresowymi znajduje się na STRONIE.

Zbiórka będzie trwała od 6 grudnia do 8 stycznia. W środę 10 stycznia, wybierzemy się z wizytą do schroniska i przekażemy Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami wszystkie zebrane dla czworonogów prezenty.

Rzeczy można przynosić w dniach od 6 grudnia do 8 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy każdej z placówek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy