Reklama

Kraków

Kraków Junior Hair Show, czyli święto fryzjerstwa

krakow.pl / SŁ
Dodano: 03.02.2024
Fot. materiały prasowe
/ krakow.pl
Fot. materiały prasowe / krakow.pl
Share
Udostępnij

Cech Rzemiosł Różnych w Krakowie zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół branżowych na wyjątkowe wydarzenie „Kraków Junior Hair Show”, które odbędzie się w niedzielę, 4 lutego w Hali 100-lecia KS Cracovia przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 40.

Uczniowie klas VIII, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia będą mogli się przekonać, że zawód fryzjera to nie tylko praca, ale także przyjemność, pasja i hobby, a młodzież szkół branżowych będzie mogła poznać tajniki zawodu, co podniesie poziom ich wykształcenia zawodowego i będzie motywować do podejmowania twórczych zadań oraz uświadomi potrzebę ciągłego doskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji.

W programie wydarzenia, które zaczyna się o godz. 10.00 organizatorzy proponują:

Jubileuszowy 30. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Krystyny Foltyn – w konkurencjach: fryzura ślubna, fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe.

W konkursie udział wezmą najlepsi uczniowie branżowych szkół I stopnia odbywający naukę zawodu w zakładach zrzeszonych w cechach z Krakowa i innych miast województwa małopolskiego. Konkurs poświęcony jest pamięci Krystyny Foltyn – długoletniej Starszej Cechu Rzemiosł Różnych, mistrzyni fryzjerstwa, trenera kadry polskiego fryzjerstwa.

Konkurs Open Barber Junior – w konkurencjach: old school, free style – o puchar prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Konkurs dla uczniów i młodych fryzjerów w wieku do 21 lat. Dla zwycięzców w obu kategoriach pamiątkowy puchar zostanie ufundowany przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Pokazy fryzjerskie w wykonaniu znanych i utytułowanych mistrzów fryzjerstwa, m.in. Gniewko Kuczyński, Tomasz Drab, Łukasz Janik, Wojciech Karwat, Anna Saska-Seremet, Dorota Pietracha. Na scenie wystąpią utalentowani, utytułowani mistrzowie fryzjerstwa, wielokrotni laureaci polskich i światowych mistrzostw fryzjerskich.

Pokaz uczniów szkoły branżowej pt. „Król fryzjerów, fryzjer królów”. Pokaz przygotowany przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej, uczniów branżowej szkoły I stopnia, nawiązujący do historii Antoniego Cierplikowskiego.

Spotkanie z Martą Orzeszyną, która przedstawi historię Antoniego Cierplikowskiego. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek jej autorstwa, które opisują niesamowitą historię polskiego geniusza światowego fryzjerstwa.

Strefa wystawców branży fryzjersko-kosmetycznej – wystawcy będą mieli okazję spotkania się ze swoimi klientami, porozmawiania o produktach i nowościach. Strefa wystawców jest propozycją dla aktywnie pracujących fryzjerów oraz dla młodych osób, które dopiero uczą się zawodu.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym prezydent Krakowa, prof. Jacek Majchrowski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy