Reklama

Lifestyle

Świetlana Przyszłość z Gosią Baczyńską w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 13.10.2023
  • Basia Baczyńska pokazała w Rzeszowie swoją kolekcję "Bright Future". Fot. Tadeusz Poźniak
Basia Baczyńska pokazała w Rzeszowie swoją kolekcję "Bright Future". Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

To Gosia Baczyńska, jako pierwsza polska projektantka, zaistniała na paryskim tygodniu mody, gdzie regularnie pokazywała kolekcje w głównym programie pokazów prêt-à-porter. To ona ubrała księżną Kate na jej oficjalną wizytę w Warszawie w 2017 roku. To w końcu Gosia Baczyńska sportowe buty i skórzane kurtki założyła do wieczorowych sukni.  Caryca polskiej mody, od 25 lat idealnie łącząca wyrafinowanie z przepychem pokazała w piątkowy wieczór w Rzeszowie swoją kolekcję „Bright Future”. Spektakularne ubrania z sukniami do ziemi, cekinami, pięknymi koronkami, skórą i jeansem. Ulica Karowa biegnąca przez Millenium Hall zamieniła się w wybieg mody w ramach jubileuszy 12 lat Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall oraz 11 lat hotelu Hilton Garden Inn.

Paweł Kowal, „jedynka” Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu z Rzeszowa był też osobą, która zapowiedziała pokaz Gosi Baczyńskiej.

Fot. Tadeusz Poźniak

– Przyszłość nie spada nam jak manna, na przyszłość trzeba zapracować – mówił Kowal. – Kiedy myślę o tej pracy, o tym miejscu, gdzie dziś jesteśmy, a gdzie całkiem niedawno było ściernisko, to gratuluję twórcom, że stworzyli kawałek przyszłości tego wspaniałego miasta, Rzeszowa – mówił Kowal. – Tę przyszłość mamy tworzyć razem. Mamy wspaniały czas, ludzie mówią „gwiezdny czas”. Światło, reflektory na Rzeszów. Ludzie, gdy dziś mówią o Polsce, mówią: Warszawa i Rzeszów!

Gosia Baczyńska – artystka wśród projektantów mody

W przypadku Gosi Baczyńskiej upływający czas jest bez znaczenia. Jej projekty mimo upływu lat wciąż są uniwersalne i ponadczasowe. Idealnie skrojone sukienki zachwycały wczoraj, dziś i będą zachwycać jutro. Piękne dzianiny, wspaniałe cekiny, misterne drapowania i intrygujące syntetyki. Kunszt, jakość, perfekcja wykonania – Baczyńska jest prawdziwą artystką wśród projektantów mody.

Wspaniale dopracowana sztuka. Wrażenie robiły spektakularne cekinowe suknie oraz niemal teatralne kostiumy o wyrazistej teksturze. Projektantka wspaniale nawiązuje do retro, by tworzyć nowoczesne fasony. Czuć w tym ducha przedwojennej, klasycznej mody.

Gosia Baczyńska pokazała też piękne buty, które powstały we współpracy z Dominiką Nowak. Te były wspaniałym uzupełniniem retro do futurystycznej kolekcji. A na finał był George Michael i „Freedom”.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy