Reklama

Kraków

Kto został Krakowskim Pracodawcą Roku 2022?

krakow.pl / SŁ
Dodano: 03.11.2023
Fot. materiały prasowe / krakow.pl
Fot. materiały prasowe / krakow.pl
Share
Udostępnij

Podczas jesiennych Targów Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do clu” odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek konkursu „Krakowski Pracodawca Roku”, tym razem za rok 2022.

W plebiscycie wyróżnieni zostali pracodawcy, którym udało się zbudować politykę zatrudnienia otwartą na potrzeby pracownika i których działalność miała także pozytywny wpływ na wizerunek Krakowa. W tej edycji konkurs został rozszerzony o dodatkową kategorię – „Krakowski pracodawca roku 2022 wspierający ideę różnorodności”. Pozwala ona docenić zaangażowanie firm i przedsiębiorców w budowanie otwartego, tolerancyjnego i przestrzegającego praw mniejszości rynku pracy.

W kategorii „Pracodawca roku 2022 przyjazny osobom z niepełnosprawnościami” wygrała firma Danuta Borowiec Gabinet Masażu Venezia, a wyróżnienie otrzymała firma HSBC Service Delivery (Polska) sp. z o.o.

W kategorii „Pracodawca roku 2022 przyjazny cudzoziemcom” zwyciężyła firma Alexander Mann Solutions Poland sp. z o.o., a wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymała firma Auchan Polska sp. z o.o.

Kolejna kategoria to „Pracodawca roku 2022 wspierający ideę różnorodności”, w której zwyciężyła firma IKEA Retail sp. z o.o.

Natomiast nagrodę główną w konkursie „Krakowski Pracodawca Roku 2022” otrzymało przedsiębiorstwo SIG – Specjalistyczne materiały budowlane sp. z o.o.

Wyróżnienia wręczył laureatom zastępca dyrektora Grodzkiego Urzędu Pracy ds. rynku pracy Waldemar Jakubas.Firmy, które zostały przez nas nagrodzone, są wzorem dla innych krakowskich przedsiębiorstw. Wszyscy pracodawcy powinni brać z nich przykład, by mądrze i z korzyścią zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy współtworzyć relacje wewnątrz firmy. A także wspierać pracownika, by ta współpraca trwała długie lata – powiedział Waldemar Jakubas.

Pierwsza edycja konkursu „Krakowski Pracodawca Roku” odbyła się w 2021 roku. Plebiscyt powstał z inicjatywy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Ma wyróżniać i promować lokalnych pracodawców cechujących się wysokim poziomem kultury organizacyjnej, troską o każdego pracownika, bez względu na płeć, kraj pochodzenia czy niepełnosprawności, zaangażowaniem w tworzenie nowych miejsc pracy i aktywizację osób niepełnosprawnych i bezrobotnych, przywiązaniem do idei współpracy i partnerstwa. Udział w konkursie to dla krakowskich pracodawców szansa zaprezentowania działań i procedur, które przyczyniają się do budowania przyjaznego środowiska pracy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy