Kraków

ESA Spark Funding Poland – fundusze na innowacje. Aplikuj o 75.000 Euro

Źródło: Krakowski Park Technologiczny
Dodano: 14.05.2024
Krakowski Park Technologiczny
Krakowski Park Technologiczny
Share
Udostępnij

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) jest organizacją międzyrządową wspierającą rozwój badań i tworzenie technologii kosmicznych, które mogą być zastosowane w kosmosie oraz w użytku ziemskim. Polska jest członkiem ESA od 2012 roku.

W krajach członkowskich działa sieć brokerów technologicznych ESA, którzy pomagają krajowym podmiotom w tworzeniu nowych rozwiązań i pozyskaniu grantów na transfer technologii kosmicznych.

W Polsce działa dwóch brokerów technologicznych:

Jarosław Chojnacki, ESA Technology Broker (Krakowski Park Technologiczny) jchojnacki@kpt.krakow.pl

Paweł Kwiatkowski, ESA Technology Broker (ABGi Poland) pawel.kwiatkowski@abgi-poland.com

Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy w Polsce startuje trzyletni program ESA Spark Funding, w ramach którego będzie możliwe uzyskanie bezzwrotnego finansowania na tworzenie i komercjalizację produktów i usług wykorzystujących technologie kosmiczne.

Naszym zadaniem jest wsparcie firm w przygotowaniu wniosków – możemy pomóc w zrozumieniu zasad, wytłumaczyć jak działa proces składania dokumentów. Odpowiadamy również za organizację i nabór do programu

 Jarosław Chojnacki ESA Technology Borker z Krakowskiego Parku Technologicznego

Więcej o ESA Spark Funding:

· Założeniem Programu ESA Spark Funding jest wdrożenie technologii kosmicznych (np. czujników, materiałów czy elektroniki) do innych branż niż kosmiczna np. transportowej, energetycznej czy ochrony zdrowia.

· ESA Spark Funding jest skierowany przede wszystkim do MŚP, start-upów lub większych podmiotów, które posiadają już linie produktów.

· Produkty lub usługi zgłaszane do Programu powinny być co najmniej na TRL 3 i posiadać przynajmniej wersję MVP, którą można testować i weryfikować.

· We wniosku należy przedstawić uzasadnienie komercyjne i plany związane z produkcją i sprzedażą wypracowanego rozwiązania.

· Na zakończenie Programu ESA Spark Funding beneficjent powinien dostarczyć raport Studium Wykonalności oraz przygotować wersję prototypu/demonstratora.

· Wnioskodawca może ubiegać się o 75,000 EUR bezzwrotnego wsparcia.

· Projekt należy zrealizować maksymalnie w ciągu 12 miesięcy.

· Nabór ma charakter ciągły, a terminy ewaluacji określane są na stronie internetowej Programu.

· Deadline na pierwszy nabór: 26 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje nt. naboru do ESA Spark Funding na https://esabroker.pl/spark-funding/

Jednostką finansującą ESA Spark Funding w Polsce jest Europejska Agencja Kosmiczna a koordynatorem ABGi Poland przy współudziale Krakowskiego Parku Technologicznego.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy