Reklama

Kraj

Szef BBN: prezydent na bieżąco informowany w związku z sytuacją w Rosji

Marcin Jabłoński / PAP
Dodano: 23.03.2024
Fot. PAP/Marcin Obara
Warszawa, 26.01.2024. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera podczas wypowiedzi dla mediów przed siedzibą Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, 26 bm. po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Tematem rozmów były najpilniejsze kwestie bezpieczeństwa RP: nominacje najważniejszych dowódców Wojska Polskiego, nowy kształt Systemu Kierowania i Dowodzenia SZ projektowany na najbliższe dekady w ustawie prezydenta, transformacja zbrojeniowa Polskiej Armii i kolejne programy zakupowe. (mo/doro) PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara Warszawa, 26.01.2024. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera podczas wypowiedzi dla mediów przed siedzibą Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, 26 bm. po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Tematem rozmów były najpilniejsze kwestie bezpieczeństwa RP: nominacje najważniejszych dowódców Wojska Polskiego, nowy kształt Systemu Kierowania i Dowodzenia SZ projektowany na najbliższe dekady w ustawie prezydenta, transformacja zbrojeniowa Polskiej Armii i kolejne programy zakupowe. (mo/doro) PAP/Marcin Obara
Share
Udostępnij

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera poinformował w piątek wieczorem, że prezydent Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o przebiegu zdarzeń w Federacji Rosyjskiej i jej ewentualnych skutkach dla bezpieczeństwa polskich obywateli.

“Zwierzchnik Sił Zbrojnych jest na bieżąco informowany o przebiegu zdarzeń na terytorium Federacji Rosyjskiej i jej ewentualnych skutkach dla bezpieczeństwa polskich obywateli. Dziękuję Ministrowi Obrony Narodowej, służbom krajowym i partnerskim za współpracę w budowaniu świadomości sytuacyjnej Państwa” – napisał Siewiera na platformie X.

W piątek uzbrojeni napastnicy zaatakowali salę koncertową Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą. W budynku doszło do eksplozji, wybuchł pożar. Według FSB w ataku zginęło 40 osób, a ok. 100 zostało rannych. Kanały w serwisie Telegram zbliżone do struktur siłowych informują o 130 rannych.

O monitorowaniu sytuacji w związku z tym zamachem zapewniali też premier Donald Tusk i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy