Reklama

Kraj

Straż pożarna: poważny stan kobiety i trójki dzieci, którzy wyskoczyli przez okno z płonącego domu

Joanna Kiewisz-Wojciechowska / PAP
Dodano: 20.09.2023
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

Stan zdrowia kobiety i trójki dzieci, którzy nocą wyskoczyli z okna płonącego budynku jest poważny – poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. W sumie do szpitali trafiło 9 osób, w tym 6 dzieci.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Grzegorz Różański poinformował PAP, że stan zdrowia kobiety i trójki dzieci, którzy nocą wyskoczyli z okna płonącego budynku jest poważny. Cała czwórka jest poparzona, mają też urazy związane ze skokiem z wysokości – mieszkali na użytkowym poddaszu w dwupiętrowej kamienicy.

“Kobieta z dziećmi wyskoczyła z okna zanim przyjechali na miejsce strażacy” – podkreślił Rożański. Wcześniej strażacy podawali, że dzieci mają 7, 8 i 9 lat.

We wsi Jegłownik pod Elblągiem po godz. 3 w nocy wybuchł pożar, który obecnie dogasza 27 strażaków. Paliło się mieszkanie na poddaszu i dach budynku.

W związku z pożarem do szpitali trafiło 9 osób, w tym 6 dzieci. Na miejscu było pięć karetek pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska.

W Jegłowniku na akcji gaśniczej stawiło się kierownictwo warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego i komendant miejski z Elbląga oraz grupa operacyjna.

W związku z akcją gaśniczą zablokowana jest trasa S22 między Malborkiem, a Elblągiem w Jegłowniku. GDDKiA podaje, że objazdy wyznaczono przez wieś Karczowiska Górne.

Działania strażaków mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy