Reklama

Kraj

P. Müller: expose premiera M. Morawieckiego najpewniej 11 grudnia

PAP
Dodano: 28.11.2023
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News przekazał, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej 11 grudnia.

“To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose, czyli poniedziałek za dwa tygodnie” – powiedział rzecznik rządu pytany o datę wygłoszenia przez premiera expose.

Dopytywany, czy chodzi o datę 11 grudnia zaznaczył, że zapewne tak, ale jest to jeszcze do ustalenia z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. “Który mam nadzieję spotka się z premierem choćby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy w ciągu dwóch tygodni” – dodał.

Müller zaznaczył, że rząd zaprezentowany przez Mateusza Morawieckiego ma pełne kompetencje, również od “przedstawiania ustaw i z tego będziemy korzystać”. – Mam nadzieję, że marszałek Hołownia spotka się z premierem, żeby porozmawiać chociażby o omówieniu ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawi jeszcze w ciągu dwóch tygodni – zdradził.

Wspomniane ustawy mają wynikać z “dekalogu polskich spraw”, które wcześniej przedstawił Morawiecki. – Np. emerytury stażowe, które są już praktycznie gotowe, kwestie dotyczące dodatkowych urlopów itd. – mówił.

Rzecznik rządu był też pytany, kiedy dojdzie do spotkania premiera Morawieckiego z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Przekazał, że nie ma o tym konkretnej informacji, ale wtorkowe i środowe posiedzenie Sejmu to okazja, by się spotkać.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy