Reklama

Kraj

Gajadhur: wszystkie drogi krajowe i ekspresowe są aktualnie przejezdne

Gabriela Bogaczyk / PAP
Dodano: 02.12.2023
Fot. PAP/Sebastian Borowski
Fot. PAP/Sebastian Borowski
Share
Udostępnij

Wszystkie drogi krajowe i ekspresowe są aktualnie przejezdne. Na niektórych zalega błoto pośniegowe, które sukcesywnie będzie usuwane – poinformował w sobotę minister infrastruktury Alvin Gajadhur. Dodał, że w nocy pracowało 1,2 tys. pojazdów do zimowego utrzymania dróg.

Podczas sobotniego briefingu prasowego w Wierzchowiskach (woj. lubelskie) minister infrastruktury Alvin Gajadhur odniósł się do aktualnej sytuacji na drogach w związku z intensywnymi opadami śniegu. Jak zapewnił, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na bieżąco monitoruje wszystkie odcinki dróg.

„W nocy zostało zadysponowane 1219 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Te pojazdy pracowały na głównych szlakach komunikacyjnych – na drogach ekspresowych, autostradach i drogach krajowych” – wymienił minister.

Zapewnił, że aktualnie wszystkie drogi krajowe i ekspresowe są przejezdne. „Na niektórych drogach zalega błoto pośniegowe, które sukcesywnie, systematycznie będzie usuwane przez pojazdy należące do GDDKiA” – wyjaśnił Gajadhur.

Podał, że błoto pośniegowe zalega głównie na drogach województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz w woj. lubelskim na odcinku od Zamościa do granicy i w woj. warmińsko-mazurskim na odcinku od Elbląga do Malborka oraz od Elbląga do granicy województwa.

Alvin Gajadhur poinformował też, że było kilka utrudnień drogowych na terenie województwa podkarpackiego oraz województwa małopolskiego. „Chodziło głównie o podjazdy, gdzie ciężarówki miały kłopoty z pokonywaniem niektórych wzniesień. To było kilka tego typu przypadków na terenie całego kraju” – powiedział minister dodając, że wszystkie linie kolejowe są przejezdne.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy