Reklama

Kraj

PK: zatrzymano dwie osoby ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą one zarzuty

Aleksandra Kuźniar / PAP
Dodano: 14.12.2022
69818_14gr5
Share
Udostępnij
Na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą one zarzuty – poinformowała w środę Prokuratura Krajowa, odnosząc się do sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek.

Jak podała Prokuratura Krajowa z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udziela bliższych informacji, co do zakresu wykonywanych i planowanych czynności procesowych.

Jak informował wcześniej portal RMF24, jeden z zatrzymanych to Paweł P., znajomy Iwony Wieczorek, który w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował z zaginioną.

"Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi telefon Pawła P., a także karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich. Drugi z zatrzymanych to także osoba z otoczenia Iwony Wieczorek. Więcej informacji śledczy nie udzielają" – napisał w środę RMF24.

Portal poinformował, również, że na razie nie wiadomo, jakie zarzuty mają być postawione zatrzymanym osobom. "Paweł P. jest w drodze do Krakowa. W siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej będzie przesłuchany. Tamtejsza jednostka, zwana +prokuratorskim archiwum X+ prowadzi sprawę od marca 2019 roku" – podał portal.

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po niej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy