Kariera

“Stypendium z wyboru” pomaga spełniać zawodowe marzenia. Do rozdania jest 67 tys. złotych

Artykuł Partnera
Dodano: 12.04.2013
3252_Stypendium_z_Wyboru
Share
Udostępnij
Studenci i absolwenci po raz czwarty mogą zawalczyć o pieniądze na rozwój swojej kariery zawodowej. W programie Stypendium z Wyboru do rozdania jest aż 67 tysięcy złotych. 
 
Remont silnika w ramach pracy inżynierskiej, opłacenie kursu spawania, sprzęt medyczny i materiały naukowe do badań nad osiołkiem katalońskim, kurs groomingu, koszty podróży na wolontariat w Parku Lwów w Johannesburgu, wydanie książki – to tylko kilka z 23 marzeń, jakie spełniła Fundacja Absolvent.pl w ramach III edycji Stypendium z Wyboru. – Od początku projektu, przy wsparciu Mecenasów, spełniliśmy 62 marzenia warte ponad 250 tysięcy złotych – mówi Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl. 
 
Stypendia jakich nie oferuje żadna uczelnia 

Stypendium z Wyboru zapełnia lukę na rynku stypendiów w Polsce. Przed powstaniem projektu, wszystkie dostępne programy brały pod uwagę przede wszystkim wyniki w nauce czy sytuację materialną kandydatów ubiegających się o dodatkowe finansowanie. 
 
Społecznościowy portal kariery dla studentów i absolwentów – Absolvent.pl – postanowił to zmienić powołując do życia Fundację Absolvent.pl, która od 2011 roku, rok w rok, z coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony studentów i absolwentów, jak i Mecenasów, prowadzi projekt Stypendium z Wyboru.
 
Projekt Stypendium z Wyboru pomaga studentom i świeżym absolwentom zdobyć dodatkowe środki finansowe (do 5.000 złotych) na realizację dowolnego celu związanego z rozwojem ich kariery zawodowej. 
 
W Stypendium z Wyboru zamiast ocen i sytuacji materialnej liczy się jedynie kreatywność, determinacja oraz chęć zawalczenia o swoje marzenia.
 
Aby zdobyć stypendium należy stworzyć aplikację (najpóźniej do 28 kwietnia 2013) oraz zawalczyć o głosy w otwartym głosowaniu internautów (6 maj – 16 czerwca 2013). 
 
Stypendium za kreatywność i determinację
 
W ówczesnych czasach pracodawcy coraz bardziej doceniają w młodych ludziach zaangażowanie, determinację, rzetelność, chęć ciągłego rozwoju i nauki, umiejętność kreatywnego radzenia sobie z zadaniami i problemami oraz zdolność do efektywnej pracy w zespole. Wyniki w nauce wraz z obniżającym się poziomem nauczania na uczelniach wyższych, po prostu przestały być miarodajnym kryterium oceny kandydatów. Pracodawcy coraz częściej chcą dowodu na to, że osoby ubiegające się u nich o staż czy pracę mają oprócz dobrych wyników w nauce, także ten pożądany zestaw cech. 
 
Nie skupiając się tylko na studiowaniu, ale od najmłodszych lat ciągle zbierając doświadczenia z organizacji studenckich, wolonatriatów, staży, pracy, konkursów, projektów, wyjazdów młodzi ludzie pokazują, że są osobami aktywnymi. Udział w Stypendium z Wyboru jest kolejnym dowodem na to, że potrafią i chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Co więcej, pozwala im on zdobyć środki na zdobywanie następnych, często praktycznych doświadczeń, które uzupełnią ich teoretyczne umiejętności ze studiów. 
 
Jego wartość dostrzegają pracodawcy, którzy tak jak Fundacja Absolvent.pl wierzą w potencjał młodych ludzi i chcą wesprzeć ich w efektywnym wkroczeniu na rynek pracy. “Wspieramy Stypendium z Wyboru, ponieważ chcemy pomóc młodym ludziom w realizacji ich marzeń związanych z edukacją i karierą. Cenimy ludzi, którzy są ambitni, dążą do celu a przy tym realizują swoje marzenia. Warto wspierać młodych, którzy dążą do rozwoju swojej kariery.” – mówi przedstawiciel Nestlé Polska. 
 

Jak zaaplikować?
  1. Wejdź na stronę www.stypendiumzwyboru.absolvent.pl
  2. Określ swój cel np. studia podyplomowe, nauka mandaryńskiego, program komputerowy, wernisaż swoich obrazów… Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.
  3. Złóż aplikację – filmik, prezentacja lub esej. Masz czas do 28 kwietnia 2013 roku. Aplikować można indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 5-osobowych).
 
W Stypendium z Wyboru nie liczy się co studiujesz, jakie masz oceny ani to, jaką masz sytuację materialną. Ważna jest tylko Twoja pomysłowość, determinacja i chęć zawalczenia o swoje marzenia. W Stypendium z Wyboru laureaci wybierani są w otwartym głosowaniu internautów.
 
IV edycję programu Stypendium z Wyboru wsparli: Shell, T-mobile, Polska Rada Biznesu, Ernst&Young, KPMG, Nestlé, Panasonic, Grupa PZU, MDDP, Infosys, Falck Medycyna, MEDIACAP i Sodexo.
 

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy