Kariera

Pokaż co potrafisz! – konkurs dla zawodowców

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 06.10.2014
15115__DSC2347
Share
Udostępnij
Do piątku, 10 października uczniowie techników i zasadniczych szkół zawodowych mogą wziąć udział w konkursie „Pokaż co potrafisz!” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. Do wygrania są cenne nagrody, w tym iPady i iPody.
 
Celem konkursu „Pokaż co potrafisz!” jest zaprezentowanie możliwości, talentów, prac własnych uczniów i uczennic szkół zawodowych (techników i zasadniczych szkół zawodowych) z województwa podkarpackiego. Wyobraźnia to jedyne ograniczenie charakteru nadsyłanych prac. Przykładem może być pierwsza edycja, gdzie kreatywność uczniów i uczennic przerosła oczekiwania jury.
 
Prace konkursowe mogą przedstawiać np.
  • pomysł/projekt urządzenia do gotowania porannej owsianki,
  • zdjęcie wnętrza wyremontowanego, odrestaurowanego, tuningowanego samochodu,
  • fotografię superfryzury,
  • zdjęcie wraz z przepisem super tortu o wysokości 2 metrów,
  • zdjęcie wyfrezowanego otwieracza do puszek,
  • projekt innowacyjnej, podwodnej instalacji elektrycznej,
  • szkic wielofunkcyjnej komody wykonanej z jednego kawałka drewna
  • rzeźba, obraz, instalacja artystyczna,
  • inne, ograniczone jedynie kreatywnością autora lub autorki.
W zgłoszeniu (szczegóły uczestnictwa w konkursie na  http://przejdznazawodowstwo.pl/pokaz-co-potrafisz) należy opisać pokrótce, w jaki sposób praca została wykonana, w jakim okresie czasu, sposób jej działania i wykorzystania itp. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 października 2014 r. 
– Wyróżniającym się uczniom i uczennicom chcemy dać możliwość publicznej prezentacji dokonań. Z drugiej strony – pokazujemy gimnazjalistom i całemu społeczeństwu Podkarpacia, że szkoły o profilu zawodowym naprawdę uczą konkretnych umiejętności, i to na wysokim poziomie – mówi  Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. To już druga edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu.
 
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.przejdznazawodowstwo.pl/pokaz-co-potrafisz. Konkurs jest elementem projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy