Zagadnienia „Sztuka perswazji, czyli jak skutecznie przekonywać innych” oraz „Sztuka przemawiania. Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością?” były głównymi tematami poruszanymi na kolejnym spotkaniu Klubu Rozwoju Osobistego. Pierwszy z nich przybliżył uczestnikom Jakub Szpunar, trener, coach i bloger BIZNESiSTYL.pl (www.biznesistyl.pl/ekstremalny-rozwoj), drugim zajął się Krzysztof Janowski, trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny, master NLP.
Sala wykładowa Politechniki Rzeszowskiej podczas ostatniego spotkania Klubu Rozwoju Osobistego wypełniła się po brzegi. Nic dziwnego – zagadnienia, z którymi zmierzyli się szkoleniowcy i uczestnicy były naprawdę ciekawe.
Pierwsze z nich „Sztuka perswazji, czyli jak skutecznie przekonywać innych” przybliżył
Jakub Szpunar, który zdradził skuteczne sposoby na to jak mówić, aby nasza propozycja została przyjęta, jak przekonywać innych do siebie i swojej racji, jakim językiem posługiwać się, aby być przekonującym. –
Wyjaśniałem, jak często zdarza nam się robić zakupy pod wpływem emocji, tłumaczyłem, jaką rolę w procesie przekonywania pełni prawa i lewa półkula. Mówiłem o tym, że im większe emocje uda się rozbudzić, tym mniej potrzebne są logiczne i racjonalne argumenty – tłumaczy Jakub Szpunar.
Drugie szkolenie „Sztuka przemawiania. Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością?” poprowadził Krzysztof Janowski. Podpowiedział, jak rozpoczynać spotkanie lub wykłady, co zrobić, aby w ciągu pierwszych dwóch minut wzbudzić pozytywne nastawianie słuchaczy względem siebie, w jaki sposób wykorzystywać techniki NLP, aby poradzić sobie z lękiem i negatywnymi emocjami na scenie. Zwracał uwagę na mowę ciała, to jak ją kontrolować i pozbywać się nieświadomych odruchów, które rozpraszają słuchaczy. Niezwykle przydatne dla słuchaczy były informacje o autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które pomagają w przekonaniu pracodawcy do naszej osoby.
Kolejne spotkanie Klubu Rozwoju Osobistego odbędzie się we wtorek, 26 marca. Poruszane będą tematy: „Moc wywierania wpływu i budowania kontaktu” (Artur Wikiera) i „Wzbudzanie stanów emocjonalnych” (Krzysztof Janowski).