Kariera

W Klubie Rozwoju Osobistego o sztuce perswazji i sztuce przemawiania

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 20.03.2013
2787_094
Share
Udostępnij
Zagadnienia „Sztuka perswazji, czyli jak skutecznie przekonywać innych” oraz „Sztuka przemawiania. Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością?” były głównymi tematami poruszanymi na kolejnym spotkaniu Klubu Rozwoju Osobistego. Pierwszy z nich przybliżył uczestnikom Jakub Szpunar, trener, coach i bloger BIZNESiSTYL.pl (www.biznesistyl.pl/ekstremalny-rozwoj), drugim zajął się Krzysztof Janowski, trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny, master NLP.

Sala wykładowa Politechniki Rzeszowskiej podczas ostatniego spotkania Klubu Rozwoju Osobistego wypełniła się po brzegi. Nic dziwnego – zagadnienia, z którymi zmierzyli się szkoleniowcy i uczestnicy były naprawdę ciekawe.

Pierwsze z nich „Sztuka perswazji, czyli jak skutecznie przekonywać innych” przybliżył Jakub Szpunar, który zdradził skuteczne sposoby na to jak mówić, aby nasza propozycja została przyjęta, jak przekonywać innych do siebie i swojej racji, jakim językiem posługiwać się, aby być przekonującym. – Wyjaśniałem, jak często zdarza nam się robić zakupy pod wpływem emocji, tłumaczyłem, jaką rolę w procesie przekonywania pełni prawa i lewa półkula. Mówiłem o tym, że im większe emocje uda się rozbudzić, tym mniej potrzebne są logiczne i racjonalne argumenty – tłumaczy Jakub Szpunar.
 
Drugie szkolenie „Sztuka przemawiania. Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością?” poprowadził Krzysztof Janowski. Podpowiedział, jak rozpoczynać spotkanie lub wykłady, co zrobić, aby w ciągu pierwszych dwóch minut wzbudzić pozytywne nastawianie słuchaczy względem siebie, w jaki sposób wykorzystywać techniki NLP, aby poradzić sobie z lękiem i negatywnymi emocjami na scenie. Zwracał uwagę na mowę ciała, to jak ją kontrolować i pozbywać się nieświadomych odruchów, które rozpraszają słuchaczy. Niezwykle przydatne dla słuchaczy były informacje o autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które pomagają w przekonaniu pracodawcy do naszej osoby.

Kolejne spotkanie Klubu Rozwoju Osobistego odbędzie się we wtorek, 26 marca. Poruszane będą tematy: „Moc wywierania wpływu i budowania kontaktu” (Artur Wikiera) i „Wzbudzanie stanów emocjonalnych” (Krzysztof Janowski).
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy