Kariera

Studenci WSIiZ absolwentami brytyjskich uczelni

Artykuł Partnera
Dodano: 07.01.2014
10061_WSIiZ
Share
Udostępnij

Kolejni studenci WSIiZ zostali absolwentami brytyjskich uczelni w ramach programu Double Degree (jedno czesne – dwa dyplomy).

Tomasz Cisło jest absolwentem kierunku European Engineering Studies w University of Coventry, a Katarzyna Cierpiał ukończyła International Business w University of Huddersfield.

– Program Double Degree polecam każdemu studentowi. To idealny sposób na rozwój umiejętności językowych, naukowych oraz interpersonalnych. Doświadczenie, które tutaj zdobyłem będzie owocować w życiu zawodowym i nie tylko. Oprócz uzyskania bezcennej wiedzy i kwalifikacji poznałem wiele osób z różnych kultur z całego świata. Przyjaźnie zawarte tutaj z pewnością pozostaną na całe życie – mówi Tomasz Cisło, absolwent University of Coventry (European Engineering Studies).

Program Double Degree realizowany w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pozwala studentom zdobyć równolegle dwa dyplomy: rzeszowskiej uczelni oraz partnerskiej uczelni zagranicznej. 

– Od kilku lat z powodzeniem korzystają z niego studenci 2 roku I stopnia. Wyjeżdżają na 3 rok studiów do Wielkiej Brytanii i tam kontynuują naukę na wybranym kierunku, który jest zbieżny ze studiowanym w Polsce. Piszą jednocześnie pracę licencjacką w WSIiZ, korzystając z możliwości kontaktu elektronicznego z promotorem. Po zaliczeniu trzeciego roku w Wielkiej Brytanii studenci otrzymują tytuł licencjata tamtejszej uczelni, a po powrocie bronią pracę licencjacką w WSIiZ – zdradza szczegóły Urszula Pasieczna, rzecznik WSIiZ.

Podczas rocznego pobytu w zagranicznej uczelni, studenci zwolnieni są z 50% czesnego w WSIiZ. Warunkiem udziału w programie jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Uczestnictwo w programie Double Degree pozwala na poznanie zagranicznego modelu szkolnictwa wyższego i pomaga w podjęciu decyzji o kontynuacji edukacji poza granicami Polski:

– Obecnie kontynuuję studia II stopnia na tej samej uczelni, na którą wyjechałem z programu Double Degree (w Coventry University na kierunku MSc of Air Transport Strategy and Management). To właśnie dzięki wcześniejszemu wyjazdowi zdecydowałem się na kontynuację swojej edukacji za granicą – mówi Tomasz Cisło.

Partnerami WSIiZ w programie Double Degree w Wielkiej Brytanii są: Birmingham City University,  University of Central Lancashire (UCLAN), Coventry University, University of Derby, University of Huddersfield, University of Wales Swansea Metropolitan, University of Wales Trinity St David, University of Ulster (London & Birmingham Campuses).

Kierunki realizowane w ramach programu Double Degree to m.in. dziennikarstwo, zarządzanie lotnictwem, anglistyka, administracja, ekonomia, europeistyka, informatyka, informatyka i ekonometria, zdrowie publiczne oraz politologia.

– Double Degree w Anglii to jedno z moich najlepszych doświadczeń. Z perspektywy czasu wiem, że podjąłem słuszną decyzję, ponieważ uzyskałem dodatkowy dyplom ukończenia wyższej uczelni w Wielkiej Brytanii z tytułem BEng of European Engineering Studies. Kierunek zawierał kilka przedmiotów związanych z technologią lotniczą. Moim zdaniem dzięki wiedzy, jaką zdobyłem, podniosłem swoje kwalifikacje zawodowe i jestem przekonany, że będą miały pozytywny wpływ na rozwój dalszej kariery – mówi Tomasz Cisło.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy