Kariera

Klub Forum Obywatelskiego Rozwoju startuje w Rzeszowie

Artykuł Partnera
Dodano: 28.10.2013
FOR - plakat bez spadów
Share
Udostępnij
Ruszył nabór do rzeszowskiego Klubu Forum Obywatelskiego Rozwoju. Członkami mogą zostać studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 16 lat, a także inne osoby zainteresowane kwestią wolności gospodarczej i walki z fiskalizmem. Rzeszowski Klub FOR jest pierwszą taką organizacją w kraju.
 
W działalność Klubu mogą zaangażować się także inne osoby, które jeszcze się uczą oraz wykładowcy akademiccy. Filia Forum będzie platformą komunikacyjną dla osób, które chcą być świadomymi obywatelami. 
 
„Chodzi nie tylko o świadomość ekonomiczną, ale także prawną. Każdy z Klubów ma zostawioną sporą dozę swobody w kwestii podejmowanych działań, stąd nasze otwarcie na różne pomysły i inicjatywy, które wyróżnią nasz oddział FOR” – mówi Agata Tereba, v-ce koordynator rzeszowskiego Klubu FOR.

Forum Obywatelskiego Rozwoju to ekonomiczny think-tank. Członkowie organizacji za cel stawiają sobie poszerzanie wiedzy ekonomicznej Polaków oraz zmianę obowiązującego i planowanego prawa w kierunku wolnościowym. Jednym z największych sukcesów FOR jest uzmysłowienie obywatelom zagrożenia wynikającego ze stale powiększającego się długu publicznego. To właśnie z inicjatywy FOR ustawiono w centrum Warszawy licznik, który ilustruje narastanie zarówno jawnego, jak i ukrytego długu publicznego. Obecnie znaczna część działań FOR skierowana jest na zaprezentowanie skutków tzw. „skoku na OFE” przez który swoje oszczędności emerytalne stracą młodzi Polacy. 

Pierwsze spotkanie Klubu odbędzie się 21 listopada br., o godz. 18:00 w sali 236 w budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na ul. Sucharskiego 2. Wszystkie osoby, które zgłoszą się do 10 listopada, będą mogły zaangażować się w organizację „Debaty nt. współpracy polsko-chińskiej z uwzględnieniem aspektu regionalnego”. Jej organizatorem jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie
 
„Cały czas pracujemy nad programem naszych działań. Już pojawiło się w nim wiele inicjatyw, które z każdym dniem nabierają realnego kształtu. Dlatego też wyjątkowo zależy nam na przyciągnięciu młodych liderów opinii, którym nieobce są zasady wolności gospodarczej oraz odpowiedzialności obywatelskiej” – dodaje Agata Tereba.
 
Forum Obywatelskiego Rozwoju powstało w 2007 r., a jego jedynym fundatorem jest prof. Leszek Balcerowicz. W swej działalności Forum przestrzega zasad jawności, apolityczności, jakości, a jej aktywność w żaden sposób nie jest nastawiona na zysk.

Wszystkich zainteresowanych członkostwem w Klubie, prosimy o kontakt na adres: smazur@wsiz.rzeszow.pl 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy