Reklama

Biznes

Z kim Konrad Fijołek przez 5 lat będzie rządził Rzeszowem

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 08.06.2024
 • Prezydent, wiceprezydenci i koordynatorzy. Fot.                                 Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa
Prezydent, wiceprezydenci i koordynatorzy. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa
Share
Udostępnij

Krzysztof Stańko i Grzegorz Wrona to nowi wiceprezydenci Rzeszowa. Prezydent Konrad Fijołek powołał Kolegium Prezydenckie. To oznacza, że ze swoimi gabinetami żegnają się Krystyna Stachowska i Dariusz Urbanik, dotychczasowi wiceprezydenci.  W Ratuszu od 1 czerwca rozgościł się też Marcin Deręgowski z Platformy Obywatelskiej, który został pierwszym wiceprezydentem.

W skład kolegium wchodzą: pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marcin Deręgowski; drugi zastępca Prezydenta, Krzysztof Stańko; trzeci zastępca, Grzegorz Wrona; pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty, Krystyna Stachowska; pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji, Dariusz Urbanik; sekretarz Miasta Rzeszowa; Marcin Stopa; skarbnik – Jacek Mróz.

– Zmiany w zarządzaniu miastem są rzeczą naturalną. Udało mi się stworzyć bardzo dobrą, fachową drużynę, która zadba o sprawy rzeszowskie – podkreśla Konrad Fijołek. – Chcemy w nowej kadencji skorzystać z wszystkich możliwych szans.

Kto w Kolegium Prezydenckim Rzeszowa

Marcin Deręgowski to 43-letni rzeszowianin. Zarządza projektami informatycznymi. Od 2010 roku był radnym Rzeszowa, kieruje też rzeszowską Platformą Obywatelską i zasiada w zarządzie regionu podkarpackiego tej partii.

Marcin Deręgowski ukończył Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria oraz studia podyplomowe na kierunku analityka biznesowa.

– W pierwszej kolejności zająłem się audytem inwestycji sportowych, które będziemy realizowali. W kwestii mienia chcę skoncentrować się na pozyskiwaniu terenów niezbędnych do inwestycji. Chcę także zwiększyć skuteczność działań Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów- mówi Marcin Deręgowski. – Jako informatykowi bliskie mi są tematy związane z cyfryzacją urzędu.

Polska 2050 ma wiceprezydenta Rzeszowa

Wiceprezydent Krzysztof Stańko pochodzi z Rzeszowa, ma 55 lat. Pełni funkcję członka zarządu regionu podkarpackiego w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Był pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju. Wcześniej działał jako manager. Zawodowo związany jest z biznesem. Zarządza projektami oraz procesami biznesowymi. Współtworzył Pierwszy Elektroniczny Sąd Polubowny „Ultima Ratio” przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Pracuje też jako ekspert innowacji w programie Ministerstwa Funduszy i Polityki Społecznej pod nazwą „Innovation Coach”.

Krzysztof Stańko jest absolwentem studiów pedagogicznych w rzeszowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, jak również studiów na kierunku informatyka. Ukończył studia podyplomowe na kierunku marketing w krakowskiej Akademii Ekonomicznej oraz studia MBA w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie.

Grzegorz Wrona ma duże doświadczenie w obszarze marketingu. Współtworzył i realizował kampanie wizerunkowe dla Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku brytyjskim, niemieckim, francuskim i izraelskim, działał jako ekspert POT w latach 2007-2011 oraz doradca Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest autorem  wielu kampanii społecznych i promocyjnych.

Od 2009 roku jest związany z sektorem energetycznym. W 2011 roku objął stanowisko wiceprezesa Zarządu Spółki Elektrownia Stalowa Wola. Był wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem ds. Inwestycji w Tauron Wytwarzanie. W czasie swojej kadencji pełnił także funkcje Dyrektora ds. Restrukturyzacji Majątku Spółki oraz Dyrektora ds. Wsparcia i Rozwoju Spółki.

Ukończył Akademię Górniczo Hutnicza w Krakowie – marketing internetowy, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – coaching i NLP, Szkołę Główną Handlową w Warszawie- studia menedżerskie, PWSFTviT w Łodzi – Wydział Produkcji, Uniwersytet Rzeszowski – kierunek ekonomia oraz Akademię Rolniczą w Krakowie – kierunek ekonomia.

Nie są wiceprezydentami ale będą koordynatorami

Pozostali członkowie Kolegium Prezydenckiego się nie zmienili. Krystyna Stachowska, Dariusz Urbanik, Marcin Stopa i Jacek Mróz kierowali miastem przez ostanie trzy lata.

Bezpośrednio pod prezydenta będą podlegały m.in. wydziały: Pozyskiwania Funduszy, Biuro Audytu Wewnętrznego, Centrum Innowacji Miejskich, Biuro Obsługi Prawnej, Biuro Architekta Miasta, Biuro Kontroli, Straż Miejska oraz Kancelaria Prezydenta.

Pierwszy wiceprezydent będzie nadzorował pracę: Wydziału Zamówień Publicznych, Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej, Biura Analiz i Strategii, Wydziału Sportu i Rekreacji, Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, Biura Gospodarki Mieniem.

Zastępca ds. Zielonego Rzeszowa będzie kierował pracą wydziałów: Gospodarki Komunalnej, Klimatu i Środowiska i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Zastępca ds. gospodarczych będzie nadzorował pracę: Wydziału Marki Miasta Współpracy Gospodarczej i Turystyki, Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń, Wydziału Geodezji, Architektury, Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa i Zarządu Transportu Miejskiego.

Pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty będzie kierował: Wydziałem Polityki Społecznej wraz z miejskimi jednostkami polityki społecznej,  Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z miejskimi instytucjami kultury, Wydziałem Edukacji wraz z miejskimi placówkami oświatowymi.

Pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji będzie kierował: Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Inwestycji i Miejskim Zarządem Dróg.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy