Reklama

Biznes

W niedzielę wyniki wyborów prezydenckich w Rzeszowie

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 19.04.2024
Fot. Leszek Szymański/PAP
Fot. Leszek Szymański/PAP
Share
Udostępnij

W drugiej turze wyborów samorządowych badanie exit poll Ipsos przeprowadzi w Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie. Wyniki zostaną podane równocześnie w telewizji Polsat, TVN i TVP tuż po zakończeniu głosowania w niedzielę o godz. 21.00.

Dyrektor operacyjny Ipsos Paweł Predko poinformował, że w drugiej turze wyborów samorządowych instytut przeprowadzi badanie exit poll na zlecenie Polsatu, TVN i TVP. Stacje telewizyjne podzieliły się kosztami badania.

Badanie exit poll w Rzeszowie

Sondaż będzie przeprowadzony w trzech miastach – Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie. W każdym z nich instytut wylosował 50 lokali wyborczych oraz zaangażował 110 ankieterów do przeprowadzenia 5000 ankiet, po 100 na każdy z lokali. Jeśli w danym miejscu uprawnionych do głosowania będzie kilka tysięcy osób, to ankieterzy spytają co dziesiątą wyborczynię lub wyborcę o to, na kogo głosowali. Jeżeli lokal będzie przeznaczony tylko dla kilkuset uprawnionych, to na pytania ankieterów będzie odpowiadać ok. co trzecia głosująca osoba.

Predko wyjaśnił, że sondaż będzie prowadzony w trzech z sześciu miast objętych badaniem w I turze wyborów. Sondaże objęły wtedy również Warszawę, Katowice i Gdańsk, ale w nich prezydenci zostali wybrani 7 kwietnia.

Fijołek i Szumny w II turze wyborów w Rzeszowie

W Rzeszowie kandydują: obecny prezydent wspierany przez koalicję rządową – Konrad Fijołek i radny miejski z PiS Waldemar Szumny.

Ipsos jest międzynarodową firmą z biurami w 89 krajach, badającą opinię publiczna i rynki. Został założony w 1975 roku we Francji i jest jednym z największych tego typu przedsiębiorstw na świecie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy