Reklama

Biznes

Rekordowy kwiecień i liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 16.05.2024
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Fot. Łukasz Ożóg
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Fot. Łukasz Ożóg
Share
Udostępnij

Ponad 80 tysięcy pasażerów, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej, obsłużyło w kwietniu lotnisko w Jasionce. Od początku 2024 roku wynik lotniska to już ponad 270 tys. osób, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który był najlepszy w historii i zamknął się wynikiem ponad miliona podróżnych.

Liderem w Jasionce nadal jest Ryanair, oferujący w kwietniu już osiem tras, który przetransportował w swoich samolotach 31,5 tys. osób. W maszynach LOT-u zasiadło 18 tys. ludzi, a w czarterach (dostępne było sześć destynacji) – 9,8 tys. Po podwojeniu oferty, Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a Wizz Air – 3,6 tys.

Liderem Warszawa, ale pokochaliśmy też czartery do Turcji i Egiptu

Na liście kierunków regularnych liderem jest Warszawa, przed Londynem, Monachium i Rzymem. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób. W czarterach najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam. W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).

– Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w maju. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że dużym zainteresowaniem powinny się cieszyć też kolejne nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy