Reklama

Biznes

Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego Rzeszowa

Anna Olech
Dodano: 02.12.2013
9358_rzeszow
Share
Udostępnij
Po raz pierwszy w Rzeszowie mieszkańcy będą mogli zgłosić swojego projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto przygotowało na ten cel 5 mln zł. Propozycje zadań można składać od 5 do 10 grudnia br. 
 
10 procent przeznaczonej przez miasto na budżet obywatelski ma być przeznaczone na zadania nieiwestycyjne, np. związane z kulturą, oświatą, sportem. Natomiast 4,5 mln zł zostaną przeznaczone na inwestycje zgłaszane przez mieszkańców Rzeszowa. Mogą to być budowy, remonty, modernizacje itp. Radni ustalili, że takie propozycje mogą zgłaszać jedynie grupy przynajmniej 15-osobowe, oraz rady osiedli. Na projekty natomiast głosować mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat. W najbliższy czwartek rozpocznie się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Można je przesłać listem, zeskanowany formularz wysłać mailem lub też osobiście dostarczyć go do ustalonych punktów. 
 
Po 10 grudnia rozpocznie się weryfikacja wszystkich zgłoszonych wniosków inwestycyjnych. Będą sprawdzane m.in. całkowite koszty oraz przewidywana długość ich realizacji. Aby pomyślnie przeszły ten etap muszą mieścić się w kwocie pieniędzy przewidzianych na ten cel i czy uda się je wykonać w ciągu roku. Lista wybranych inwestycji zostanie ogłoszona 3 stycznia 2013 r., a od 4 stycznia będzie można oddawać swoje głosy. Pod koniec stycznia ogłoszone zostaną wyniki głosowania i opublikowane inwestycje, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. 
 
 
Punkty urzędu miasta, w których przyjmowane są propozycje do budżetu obywatelskiego:  
  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa – Rynek 1,
  • Biurze Rady Miasta Rzeszowa przy al. Pod Kasztanami 8,
  • Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej Nowy Świat, ul. Krakowska 20,
  • Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall, ul. Kopisto 1,
  • Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym E. Leclerc, al. Rejtana 69,
  • Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym Real, al. Witosa 21,
  • siedzibach Rad Osiedli, w godzinach pełnienia dyżurów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy