Reklama

Biznes

Publiczna debata o miejscowym planie dla bulwarów Wisłoka

Alina Bosak
Dodano: 12.08.2021
55538_rzeka
Share
Udostępnij
W czwartek, 12 sierpnia, o godz. 17.00 odbędzie się dyskusja publiczna nad projektem miejscowego planu zagospodarowania dla terenów nadrzecznych w centrum Rzeszowa. Spotkanie w siedzibie Urban Lab Rzeszów jest otwarte dla wszystkich. Można w nim uczestniczyć także poprzez platformę zoom.
 
Projekt dotyczy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów nad brzegiem Wisłoka – głównie prawego brzegu na os. Nowe Miasto, między Mostem Karpackim na zaporze, a Mostem Zamkowym. Obejmują również wykonanie kładek pieszo-rowerowych na lewy brzeg – nowych ciągów komunikacyjnych które ułatwiłyby przemieszczanie się na obie strony rzeki. 
 
– Głównym celem tego opracowania jest uporządkowanie terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka, zaplanowanie nowych nasadzeń, ścieżek, ławeczek, przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. Pomysł kładek wyszedł od jednego z twórców planu, który dostrzegł, że warto do projektu dołożyć rozwiązania dla komunikacji pieszej i rowerowej – mówił portalowi biznesistyl.pl Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Takie połączenie jest potrzebne – od skrzyżowania ul. Podwisłocze z ul. Seniora do ul. Bulwarowej.
 
Projekt od 23 lipca projektu planu zostanie wyłożony do publicznego wglądu i do piątku, 13 sierpnia każdy będzie mógł zapoznać się z dokumentacją. Dziś natomiast, 12 sierpnia, zaplanowana jest debata publiczna na ten temat.
 
Poprzedziło ją w środę, 11 sierpnia, spotkanie zorganizowane przez grupę inwestorów posiadających działki przy ul. Podwisłocze. Ścierają się bowiem interesy miasta, które chciałoby jak najwięcej terenów, o których mowa przeznaczyć pod miejską zieleń i rekreację, a prywatnymi właścicielami działek, planującymi inwestycje. W urzędzie są jeszcze dwa wnioski o wydanie pozwoleń na budowę na odcinku między wspomnianymi mostami, a trzy już wydano. Inwestorzy chcieliby mieć możliwość zabudowy także innych działek w tym pasie, od strony ul. Podwisłocze, oferując udział w atrakcyjnym zagospodarowaniu bulwarów od strony rzeki.  
 
O planie na bulwary będzie można podyskutować dziś, o godz. 17.00, w siedzibie Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 Maja 13.

Będzie możliwość uczestnictwa w dyskusji publicznej za pośrednictwem internetowej platformy ZOOM – po wcześniejszym zgłoszeniu na adres e-mail: sekretariat@brmr.erzeszow.pl. Termin zakończenia zgłoszeń upływa 12 sierpnia  2021 r. o godz. 15.00.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy