Reklama

Biznes

I LO w Rzeszowie i nowa hala sportowa ze szklaną fasadą

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.02.2024
  • Fasada nowej hali sportowej w I LO w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fasada nowej hali sportowej w I LO w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

Na budynku nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie kończy się montaż szklanych fasad. Obecnie trwają także roboty instalacyjne.

Prace przy budowie hali przy najstarszej w Rzeszowie szkole przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. Wykonane zostały tynki i wylewki. Gotowa jest także instalacja fotowoltaiczna o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Przebudowano ciepłociąg, wykonany został przyłącz kanalizacji sanitarnej, deszczowej. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji. Przygotowywane są także prace wykończeniowe, takie jak m.in. układanie płytek gresowych, montaż wykładzin sportowych, sufitów akustycznych a także roboty malarskie.

Nowa hala sportowa w I LO w Rzeszowie gotowa w czerwcu 2024

Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego będzie gotowa na koniec czerwca tego roku. Obiekt będzie miał dwa poziomy. Na parterze będzie boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok powstanie widownia na około 230 miejsc. Ten sam poziom uzupełnią m.in. pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej znajdą się szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa. Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie będzie wyposażona w windę. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły wykonany zostanie zielony dach zielony pokryty roślinnością. Koszt inwestycji to nieco ponad 12 mln zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy