Reklama

Biznes

Montaż świątecznych światełek w Rzeszowie. Za blisko 1,3 mln zł!

Natalia Chrapek
Dodano: 21.11.2018
42665_ulica
Share
Udostępnij

W tym roku dostawą i  montażem świątecznego oświetlenia w Rzeszowie zajęła się firma Multidekor z Piastowa, ta sama co przed rokiem. Cena jest rekordowa i wynosi niemal 1,3 mln zł, czyli ok. 200 tys. zł więcej niż w 2017 roku. Światełka rozbłysną już od 1 grudnia i będą cieszyć oczy mieszkańców do końca stycznia.

W tym roku do przetargu na przygotowanie świątecznego oświetlenia zgłosiło się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. z Zabrza i Multidekor Sp. z o.o z Piastowa.  Wygrana należy do tej drugiej,  która już teraz montuje dekoracje na rzeszowskich ulicach. Za dostawę, montaż i konserwację świątecznych ozdób miasto zapłaci blisko 1,3 mln zł.

– Chcieliśmy rozpocząć montaż świątecznych dekoracji wcześniej, aby wszystko było gotowe i dopięte na ostatni guzik jeszcze przed świętami. Chcemy też, żeby estetyka światełek co roku była inna  – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Światełka rozbłysną w Rzeszowie 1 grudnia i ozdobią miasto do końca stycznia. Oświetlony zostanie m.in. Rynek, ulice 3 Maja, Kościuszki, Jagiellońska, Grunwaldzka i Hetmańska, a także pl. Farny i Śreniawitów, most Zamkowy oraz wiadukty Tarnobrzeski i Śląski. Dekoracje 3D zyskają również rzeszowskie ronda: Pobitno, Ulmów, Kuronia i Pileckiego.

Zgodnie z tradycją, na Rynku w Rzeszowie stanie kilkunastometrowa choinka, oświetlona setkami lampek, natomiast drzewa i studnia zostaną przyozdobione punktami świetlnymi.  Na ulicach zawisną  światełka w kształcie m.in.: płatków śniegu, bombek, dzwoneczków i komet.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy