Reklama

Biznes

Nie tylko Aeropolis. Powstał nowy park naukowo-technologiczny

Angelika Fila
Dodano: 17.10.2018
41596_glshake
Share
Udostępnij

We wtorek, 16 października w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w podrzeszowskiej Jasionce podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna. Miejsce, w którym ma powstać nowa inwestycja, jest już przygotowane do przyjęcia nowych inwestorów, oferując działki o powierzchni do 60 ha. Proces tworzenia nowego parku przemysłowego znajduje się w pierwszym etapie tworzenia.

Miasto Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30. XX wieku. W mieście działają jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce, producenta środków ochrony roślin i żywic – CIECH Sarzyna. Z inicjatywy burmistrza miasta i gminy Nowa Sarzyna, Andrzeja Rychla i spółki CIECH Sarzyna, 16 października podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna. Partnerem inwestycji została Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Park, który ma powstać, to miejsce przystosowane do prowadzenia biznesu, a zwłaszcza przemysłu chemicznego, z dostępem do infrastruktury technicznej, drogowej i kolejowej. W sąsiedztwie terenu, na którym ma powstać Park dostępne są wszystkie niezbędne media: kanalizacja przemysłowa i sanitarna, woda pitna i przemysłowa, energia elektryczna, para i gaz. Jest to także dobre położenie ze względu na bliską odległość od Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka , drogi ekspresowej S19 i sąsiedztwo sieci kolejowej.

– Nowa Sarzyna to miasto z tradycjami przemysłowymi, idealnie skrojone pod prowadzenie właśnie tego typu działalności. Wierzę, że utworzenie Parku przyczyni się to do wzrostu zatrudnienia i umocni pozycję naszego miasta na gospodarczej mapie regionu – mówił Andrzej Rychel, burmistrz Nowej Sarzyny.

Fot. Angelika Fila

Proces tworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna znajduje się na pierwszym etapie. Do dyspozycji inwestorów dostępne są tereny zlokalizowane bezpośrednio przy drodze łączącej Nową Sarzynę z drogą S19 (11 km) z jednej strony i bocznicą kolejową z drugiej. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni od 1 do 60 ha oraz dostępność do niezbędnych mediów.

– Dynamiczny rozwój CIECH Sarzyna, największego producenta środków ochrony roślin i żywic, eksportującego swoje produkty do 40 krajów całego świata jest najlepszym przykładem tego, że Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna to doskonałe miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej. Dzięki licznym inwestycjom Grupy CIECH, dziś CIECH Sarzyna jest jednym z największych zakładów chemicznych w Polsce, a Nowa Sarzyna przyciąga kolejne inwestycje przemysłowe, które doceniają przyjazną administrację samorządową oraz łatwy dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej i dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej – dodał Mariusz Grelewicz, prezes zarządu Grupy CIECH Sarzyna.

I etap przeznaczony do realizacji inwestycji to obszar o powierzchni 14 ha. II etap Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna obejmie tereny o łącznej powierzchni ponad 60 ha, znajdujące się bezpośrednio przy drodze powiatowej, łączącej Nową Sarzynę z drogą S19 i bocznicą kolejową. Inwestorzy otrzymają do dyspozycji szeroki wybór powierzchni. W celu potwierdzenia możliwości realizacji danego zamierzenia konieczne będzie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy