Reklama

Biznes

Z udziałem prezydenta RP. 17-18 listopada w CWK – Kongres 590

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 02.11.2016
29927_GLOWNE
Share
Udostępnij

Przedsiębiorcy, menedżerowie gospodarczy, liderzy dużych firm, zarówno prywatnych, jak i spółek Skarbu Państwa, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych, instytucji okołobiznesowych, firm start-upowych, naukowcy, nie tylko z naszego regionu, ale i calego kraju i Europy, eksperci ekonomiczni, samorządowcy wezmą udział w Kongresie 590, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników. Swój udział zapowiedzieli prezydent RP Andrzej Duda i przedstawiciele rządu.

O szczegółach tego jednego z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w CWK mówili podczas środowej konferencji prasowej marszałek województwa Władysław Ortyl i Piotr Karnas, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego.

– Ideą Kongresu jest stworzenie forum, na którym byłyby wymieniane myśli i doświadczenia przedstawicieli różnych środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości – stwierdził marszałek Ortyl. Dodał, że efektem tych debat mogą być rekomendacje, które będą służyły zmianom ustawodawczym oraz w zakresie stosowania różnych instrumentów pobudzania przedsiębiorczości i pozwolą jeszcze bardziej ubogacić Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Głównym organizatorem Kongresu jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, prezesa NBP, który 10 kwietnia 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej. Partneruje jej Województwo Podkarpackie. Marszałek Ortyl nie ukrywał radości z faktu, że tak ważne wydarzenie gospodarcze zostało ulokowane na Podkarpaciu. – Naszym zamiarem jest to, żeby ta lokalizacja w przyszłym roku też miała miejsce – podkreślił.

Kongres reklamuje się na swojej stronie internetowej hasłem "Uwalniamy polski potencjał!". I rzeczywiście, jak stwierdził marszałek, będą na nim reklamowane polskie towary, do czego nawiązuje liczba "590" w nazwie tego wydarzenia – ta sama liczba stanowi początek każdego kodu kreskowego oznaczającego, że jest to produkt polski.

Dyrektor Karnas poinformował, że podczas obrad plenarnych planowane jest m.in. wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz zagranicznych gości Kongresu. Jednym z nich – co jest atrakcyjną ciekawostką – będzie Bruce Dickinson, wokalista legendarnej grupy heavy metalowej Iron Maiden, a zarazem  właściciel linii lotniczej, który będzie miał na Kongresie dużą prezentację. Odbędzie się także gala, podczas której Andrzej Duda wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Gala, z częścią artystyczną przygotowaną przez Filharmonię Podkarpacką, będzie transmitowana przez TVP.

Odbędzie się także 6 bloków panelowych, których obszar tematyczny obejmuje szerokie spektrum zagadnień – od takich tradycyjnych gałęzi gospodarki jak przemysł żywnościowy, spożywczy, na najbardziej zaawansowanych technologiach skończywszy.

Kongres jest dobrą okazją, żeby pokazało się Podkarpacie. Nie tylko w sensie udostępnienia obiektu, w którym będą się odbywać debaty, ale także udziału w nich przedstawicieli podkarpackich firm, liderów gospodarczych, ekspertów i naukowców. Stoisko prezentujące Podkarpacie będzie stanowiło swoistą, efektowną bramę czy korytarz wejściowy do CWK, przez który będzie się wchodziło na Kongres. Tam nasze województwo zaprezentuje swoje specjalności innowacyjne: motoryzację, lotnictwo, jakość życia i IT.

– Chcemy "sprzedać" to, że Podkarpacie bardzo dobrze wpisuje się w ideę innowacyjnej gospodarki – podkreślił Piotr Karnas.

 Rejestracja uczestników Kongresu odbywa się przez stronę www.kongres590.pl., koszt 100 zł. Z opłaty są zwolnieni partnerzy Kongresu, studenci i akredytowani dziennikarze.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy