Reklama

Biznes

Szybkie parkowanie kiss&ride przy ul. Kochanowskiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.03.2023
72788_parking
Share
Udostępnij
Przy ul. Kochanowskiego na os. 1000-lecia, w sąsiedztwie dworca kolejowego miasto wyznaczyło miejsca ułatwiające krótki postój. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać. Kolejne powstają w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.
 
Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. To największa, bo warta ponad 70 mln zł inwestycja realizowana obecnie w Rzeszowie. Jej efektem będzie zupełnie nowy wygląd placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym.

Powstanie tam podziemny parking, który będzie mógł pomieścić ponad 100 pojazdów. Będzie on połączony podziemnym przejściem z budynkiem dworca kolejowego, który także jest obecnie przebudowywany. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka. 

Rzeszów Główny – wejścia na dworzec kolejowy

W związku z budową centrum komunikacyjnego wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać. 
 
Podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy dla rodziców dowożących i odbierających dzieci w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy