Reklama

Biznes

Targi pracy. Zatrudnienie czeka nawet w bazach wojskowych

Alina Bosak
Dodano: 08.09.2022
66605_targi
Share
Udostępnij
Oferty pracy dla specjalistów różnych branż, także dla uchodźców z Ukrainy, w firmach z Polski i zagranicy będzie można znaleźć podczas XV Europejskich Targów Pracy WORK EXPO, które 17-18 września odbędą się w Hali Podpromie w Rzeszowie. Wstęp wolny! 
 
Około 30 pracodawców przygotowuje stoiska na organizowane w Rzeszowie już o raz piętnasty targi WORK EXPO. Mają one charakter międzynarodowy, wśród wystawców są firmy z Polski i zagranicy. Głównym sponsorem wydarzenia jest MASA BAU GmbH z Niemiec. A pracodawcy reprezentują szeroki przekrój branż: od budowlanej, przez lotniczą, motoryzacyjną, spożywczą, po programistyczną. Wśród nich najwięksi pracodawcy w regionie, jak np. Pratt&Whitney Poland, którzy nieustannie prowadzą rekrutację nowych pracowników. W ofercie wystawców znajdą się również propozycje odbycia staży i praktyk, szkoleń pracowniczych i wymian międzynarodowych. Osoby poszukujące pracy będą mogły dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia od pracowników urzędów pracy oraz biur pośrednictwa pracy. Na obywateli Ukrainy czeka stoisko polskiego przedstawicielstwa UNHCR, Agencji ONZ ds. Uchodźców. Wśród wystawców jest także Fundacja Optea, specjalizująca się w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, a także IPRACUJZDANIE.PL, oferująca pracę zdalną.

Pracownicy potrzebni w bazach wojskowych

Udział w targach planuje również firma Poland-U.S. Operations, która poszukuje pracowników cywilnych – mechaników, pracowników magazynów itp. – do baz wojskowych USA i NATO w Polsce, także w Jasionce k. Rzeszowa. 
 
Na liście wystawców są także: Lot Aircraft Maintenance Services, Ward Personnel, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, iSOFT Grzegorz Lasek, PGNIG TECHNOLOGIE, OHP, RS TECHNOLOGY ADAM RACHFAŁ, EME AERO, JOB INNOVATION, MOBUS, KRUKO, Makarony Polskie, Agnieszka Kowalska Business Training, OVB Biuro Konsultingowe „Allfinanz”, Żabka Polska, SKILLS ARENA, CADWAY AUTOMOTIVE, Solvera Gawel Technology, Carrier Manufacturing Poland, Jobzone Norge AS, ZWSE Rzeszów, CWT ECENTER POLSKA, SYNERTE, RT&T, BorgWarner Rzeszów, UNIQUE, Frank Westphal (Heiba). 
 
– Na targach będą oferty pracy również dla obcokrajowców, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy, którzy z powodu wojny mieszkają aktualnie w Polsce i chcieliby znaleźć zatrudnienie. Jest wśród nich wielu specjalistów różnych branż i na pewno będą mogli znaleźć intersujące propozycje na WORK EXPO – informuje Aurelia Wach, menedżer projektu i marketingu w firmie MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, od ponad 20 lat organizującej w Rzeszowie największe eventy wystawienniczo–targowe. 

Dla kogo praca

Podczas WORK EXPO poszukiwani będą m.in.: copywriter, programiści, pracownik help desk, pracownik ds. rekrutacji pracowników, pracownik administracyjny z językiem niemieckim – obsługa klienta, pracownik sklepu, konsultant ds. sprzedaży, księgowy/a z językiem angielskim, specjalista ds. administracji i logistyki, specjalista ds. jakości, pośrednik finansowy, pracownicy budowlani, automatyk, elektryk, handlowiec z językiem angielskim, kierownik projektu, konstruktor, monter, operator CNC, spawacz TIG, szlifierz, wirtualna asystentka/wirtualny asystent.
 
– Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z kolei dla osób, które są zainteresowane podjęciem czy zmianą pracy, jest to doskonała możliwość do zrozumienia lokalnego rynku pracy, przeanalizowanie ofert i przekonania się, co do oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Na stoiskach firm mogą porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami firmy i zrobić dobre pierwsze wrażenie, wykazując się znajomością branży i wysoką kulturą osobistą. Nagrodą może być zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne już w firmie – podkreśla Aurelia Wach.

Targi już 17 września

XV Europejskie Targi Pracy WORK EXPO można zwiedzać w sobotę, 17 września, w godz. 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę, 18 września, w godz. 10.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Równolegle w Hali Podpromie odbywać się będą 26. Targi Budownictwa Expo Dom, które można zwiedzić w tych samych godzinach. 

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy