Reklama

Biznes

Czym kierować się przy wyborze kamer cyfrowych Blackmagic?

artykuł sponsorowany
Dodano: 01.06.2023
czym kierować się przy wyborze kamer cyfrowych blackmagic
Share
Udostępnij

Kamery Blackmagic zostały docenione przez profesjonalistów na całym świecie. Nic dziwnego, zapewniają znakomitą, kinową jakość obrazu i zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają przekształcenie każdej wizji w film lub transmisję. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając kamerę Blackmagic i w jakich zadaniach najlepiej sprawdzą się poszczególne modele? O tym w poniższym artykule.

Blackmagic Pocket Cinema Camera – sprzęt dla szukających mobilności

Mobilna, kompaktowa kamera nie musi oznaczać pójścia na kompromisy. Wystarczy spojrzeć na specyfikację modelu Blackmagic Pocket Cinema Camera (https://www.cyfrowe.pl/blackmagic-pocket-cinema-camera-4k-outlet-p.html), aby przekonać się, że poręczna kamera może oferować profesjonalną jakość obrazu. Sprzęt ten jest dostępny przede wszystkim w dwóch wariantach – zapewniającym rozdzielczość filmu 4K lub 6K.

Podstawowy model nagrywa zarówno wideo 4K, jak i slow motion w Full HD 120 kl./s. Rejestracja wideo następuje w formacie RAW. Wykorzystywane mocowanie obiektywu to Micro 4/3. 13-stopniowy zakres tonalny pozwala na pracę nawet w najtrudniejszym świetle. Wersja Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K ma zbliżone parametry, z tym, że umożliwia natywne filmowanie w jakości 6K. Ponadto oferuje mocowanie obiektywu Canon EF.

Zarówno dla modelu 4K, jak i 6K najważniejszym wyróżnikiem są kompaktowe rozmiary. Kamery te są wymiarami zbliżone do bezlusterkowców (model Blakcmagic Pocket Cinema Camera 6K jest nieco większy), a więc są naprawdę poręczne. Przydadzą się więc w podróży czy na bardzo dynamicznych planach zdjęciowych (np. w fotoreportażu).

Blackmagic Studio Camera – doskonałe kamery studyjne

Seria kamer wideo Blackmagic Studio Camera (a pełną ofertę Blackmagic znajdziesz tu: https://www.cyfrowe.pl/kamery-cyfrowe,2,21/p/414/Blackmagic.html) została opracowana do zgoła innych zastosowań niż Blackmagic Pocket Cinema Camera. Już jak sama nazwa wskazuje opisywane w tym akapicie kamery Blackmagic mają za zadanie głównie sprawdzać się doskonale w warunkach studyjnych. I oczywiście tak w rzeczywistości jest.

Podobnie jak mobilny wariant kamery Blackmagic, wersja studyjna jest dostępna w różnych opcjach – 4K i 6K. W zależności od modelu Blackmagic Studio Camera to obsługa 12G SDI, złącze HDMI 2.0, możliwość sterowania poprzez opcjonalne miksery z serii ATEM, zintegrowana funkcja talkback czy łatwe nagrywanie wideo na zewnętrznych nośnikach.

Tym co jednak w szczególności wyróżnia serię Blackmagic Studio Camera to konstrukcja zoptymalizowana pod kątem zastosowań studyjnych. Uwagę przykuwa duży 7-calowy monitor, który zapewnia czytelny i intuicyjny podgląd obrazu w czasie transmisji czy nagrywania wideo w studiu. Wygodne uchwyty pozwalają na komfortowe i płynne zmienianie punktu widzenia kamery.

Blackmagic URSA Mini – stworzona dla filmowców

Kamera Blackmagic URSA Mini została opracowana specjalnie z myślą o tworzeniu filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam, teledysków czy filmów dokumentalnych. Można po nią śmiało sięgnąć także w studiu czy podczas produkcji na żywo (jednakże w przeciwieństwie do Blackmagic Studio Camera konieczne jest wyposażenie jej w zewnętrzne monitory i inne akcesoria ułatwiające realizowanie transmisji).

Sprzęt ten oferuje matrycę 25,34×14,25 mm w formacie Super 35. Umożliwia nagrywanie maksymalnie w jakości 4.6K (uzależnione to jest od wariantów tej kamery) i slow motion z prędkością do 300 kl./s (dla Full HD). Zakres dynamiczny tej kamery to imponujące 15 stopni EV. Standardowo oferuje mocowanie Canon EF, ale istnieje możliwość jego wymienienia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy