Reklama

Automoto

Škoda prezentuje wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb

Źródło: Škoda Polska
Dodano: 30.08.2023
27695-Superb1_edited-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Choć na światowe premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb musimy jeszcze trochę poczekać, Škoda po raz kolejny zaspokaja ciekawość klientów i prezentuje całkowicie przeprojektowane wnętrza pojazdów. Zmiany dotyczą cyfrowego kokpitu, wyświetlacza head-up oraz centralnego ekranu systemu Infotainment. Dźwignia zmiany biegów DSG została przeniesiona na kolumnę kierownicy, a konsola środkowa oferuje teraz więcej schowków. Ponadto, obsługę samochodu ułatwiają inteligentne elementy Škoda Smart Dials. W trosce o środowisko Škoda wykorzystuje teraz w obu modelach tapicerkę wykonaną w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

– Wnętrza oferowane przez Škodę to synonim intuicyjności, prostoty, skupienia na kliencie oraz inteligentnych rozwiązań. Nasza najnowsza innowacja – Škoda Smart Dials, poszerzyła intuicyjne opcje kontroli nad funkcjami samochodu, łącząc najlepsze cechy obu światów: fizyczne sterowanie i cyfrowe wyświetlacze. Nowe wnętrza modeli Kodiaq i Superb są teraz wyposażone w duży ekran, dźwignię zmiany biegów montowaną na kolumnie kierownicy oraz uporządkowaną konsolę środkową. W połączeniu te udoskonalenia tworzą bardzo przestronne i przytulne wnętrze, które nie tylko przyciąga wzrok, ale także jest niezwykle praktyczne – wyjaśnia Peter Olah, Kierownik Projektowania Wnętrz w Škoda Auto.

Innowacyjne funkcje dla jeszcze większego komfortu

Škoda przeprojektowała wnętrza obu nadchodzących modeli, uwzględniając w tym procesie udoskonalenia kierownicy, zestawu wskaźników, deski rozdzielczej i elementów dekoracyjnych. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona na kolumnie kierownicy, co czyni ją łatwo dostępną. Konsola środkowa uzyskała wyjątkowo czytelny i uporządkowany układ, dzięki czemu pasażerowie przednich siedzeń mogą cieszyć się dodatkową wolną przestrzenią. Nowe modele Kodiaq i Superb oferują również wyświetlacz head-up, który uzupełnia 10,25-calowy Virtual Cockpit, a także większy niż kiedykolwiek (12,9 cala), centralny wyświetlacz Infotainment. W obu modelach debiutują również innowacyjne przyciski Škoda Smart Dials, zapewniające bardziej intuicyjne użytkowanie.

Škoda Smart Dials

Wraz z wprowadzeniem elementów Škoda Smart Dials, producent samochodów przenosi sprawdzone połączenie dotykowych i cyfrowych elementów sterujących na wyższy poziom. Poniżej ekranu systemu Infotainment znajdują się teraz trzy obrotowe przyciski z 32-milimetrowymi cyfrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta. Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu Infotainment, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy. Środkowe pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu Infotainment, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku.

Nowe praktyczne gadżety do codziennych wyzwań

Aby zapewnić pasażerom jeszcze wyższy komfort codziennych podróży, producent umieścił w kabinie nowe dodatki, takie jak Phone Box do szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona – a w przypadku modelu Kodiaq nawet dwóch – o mocy do 15 W oraz z funkcją aktywnego chłodzenia. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z czterech portów USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także wygodnego portu USB-C o mocy 15 W umieszczonego w lusterku wstecznym.

Ponadto nowa Škoda Kodiaq dostępna jest z fotelami ergo z funkcją masażu. Pasażerowie tylnego siedzenia docenią również nowy schowek w tunelu środkowym. W modelu Superb przeprojektowana kierownica, zestaw wskaźników i elementy dekoracyjne płynnie łączą się z ulepszonymi fotelami masującymi dostępnymi jako opcja. Obejmują one teraz dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterostopniową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Podobnie jak w modelu Kodiaq, wszystkimi funkcjami ogrzewania foteli, kierownicy, przedniej i tylnej szyby można wygodnie zarządzać za pomocą konfigurowalnego przycisku Heaters w menu klimatyzacji.

Ekologiczne wnętrza nowych modeli

Škoda wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały do produkcji wszystkich tekstyliów wewnętrznych, a także do dwóch kultowych rozwiązań Simply Clever: parasola w drzwiach kierowcy i skrobaczki do lodu. Kontynuując koncepcję innych modeli marki, tradycyjne linie wyposażenia zostały zastąpione wnętrzami Design Selections.

W Škodzie Kodiaq klienci mogą wybrać wersję Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorze czarnym lub koniakowym, z tkaninami wykonanymi w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu. Skóra wykorzystywana w wariancie ecoSuite powstaje w przyjaznym dla środowiska procesie garbowania, z wykorzystaniem pozostałości po przetwarzaniu ziaren kawy. W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection – Loft i Lounge, a także Suite w kolorze czarnym i koniakowym. Model L&K rozszerza ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorze czarnym i koniakowym oraz skórą garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy