Reklama

Automoto

W pełni elektryczny minivan klasy premium – EM90 poszerza portfolio Volvo

Źródło: Volvo Cars
Dodano: 15.11.2023
  • 320165_Volvo_EM90_PR_Images_edited-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Elektryczny minivan Volvo EM90 pozwala cieszyć się niezwykle komfortową przestrzenią w trakcie podróży z bliskimi. Pojazd może pełnić także funkcję ekskluzywnego środka transportu, oferującego niezwykle wygodne środowisko do spotkań i rozmów biznesowych. To jednocześnie model, który jest potwierdzeniem podążania drogą innowacji oraz odpowiedzią marki Volvo na nowo pojawiające się potrzeby jej klientów.

Segment pojazdów wielofunkcyjnych (MPV) zyskał znaczną popularność w ostatnich latach, zwłaszcza w Azji. Między innymi z tego powodu, Volvo EM90 pojawia się najpierw w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Po prezentacji nagradzanego już w tym roku, w pełni elektrycznego najmniejszego z gamy Volvo SUV-a EX30, Volvo EM90 poszerza szybko rozwijające się portfolio wywodzącego się ze Szwecji producenta. Zarówno EX30, jak i EM90 stanowią atrakcyjną ofertę dla nowych grup odbiorców.

EM90 jest kolejnym z modeli, potwierdzającym wypełnianie zobowiązania Volvo do bycia producentem wyłącznie samochodów w pełni elektrycznych do 2030 roku. W nadchodzących latach koncern wprowadzi na rynek całą ich gamę, odpowiadajac na oczekiwania, jakie klienci mają wobec Volvo, w tym głównie te dotyczące zerowej emisji spalin. Model ten to także wypełnienie istotnego obszaru zobowiązań związanych ze zrównoważonym rozwojem, a zarazem element strategii stabilnego wzrostu i umacniania pozycji lidera branży w zakresie zrównoważonej mobilności.

„W pracach nad modelem EM90 wykorzystaliśmy całe dziedzictwo Volvo Cars w zakresie bezpieczeństwa i wraz z nim wprowadzamy je do nowego segmentu elektrycznych minivanów” – powiedział Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo Cars. „Dzięki temu możemy odpowiedzieć na nowe potrzeby rynkowe, w kategorii której dotąd nie eksplorowaliśmy.  Wierzymy, że istotnie zwiększamy tym samym atrakcyjność marki Volvo wśród nowej grupy klientów.”

Volvo EM90 stanowi ważne uzupełnienie portfolio w pełni elektrycznych samochodów i jest potwierdzeniem pozycji firmy, jako jednej z najszybciej rozwijających się marek w segmencie w pełni elektrycznych pojazdów premium. Model w pierwszej kolejności jest dostępny w przedsprzedaży dla klientów w Chinach.

Więcej informacji na temat aut elektrycznych Volvo oraz sieci i zasad ładowania publicznego w Europie można uzyskać w Autoryzowanym Serwisie Volvo D&R CZACH Rzeszów / Rudna Mała 610, 36-060 Głogów Małopolski, tel. +48 17 866 81 60, https://czach.volvocars-partner.pl/

Foto: Volvo Cars

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy