Reklama

Automoto

Volvo EX30 najlepszym samochodem miejskim 2024 roku na świecie

Źródło: Volvo Cars
Dodano: 18.06.2024
Volvo EX30
Volvo EX30
Share
Udostępnij

Światowy sukces najmniejszego z rodziny, w pełni elektrycznego Volvo EX30. Model ten zdobył prestiżową nagrodę w konkursie World Car of The Year 2024 podczas prezentacji na New York International Auto Show.

Pokonując silną konkurencję, EX30 został uhonorowany tytułem Światowego Samochodu Miejskiego 2024 roku. Najmniejszy w historii Volvo SUV został nominowany przez jurorów w trzech kategoriach spośród 38 nominacji na świecie.

Tytuł najlepszego na świecie samochodu miejskiego dla Volvo EX30 jest powodem do ogromnej dumy oraz solidnym dowodem słuszności naszej ambitnej strategii elektryfikacji – komentuje Jim Rowan, Prezes Volvo Cars. – Reakcja klientów na Volvo EX30 przerosła nasze oczekiwania i potwierdza, że jest to idealny samochód na dzisiejsze czasy, kiedy coraz więcej klientów przechodzi na elektryki. Jestem przekonany, że ten najmniejszy w rodzinie Volvo SUV w znaczący sposób przyczyni się do naszego wzrostu w tym roku i w latach kolejnych.

Model został zaprezentowany latem ubiegłego roku i od samego początku cieszy się rosnącym uznaniem. Zdobył już kilka znaczących nagród, w tym Samochód Roku według dziennika The Sun, nagrodę dla małego SUV-a/Crossovera roku od Sunday Times oraz tytuł Wojownika Ekologii Roku magazynu Top Gear.

Volvo EX30 stanowi istotne uzupełnienie gamy produktowej, w której znaleźć można  także samochody hybrydowe typu plug-in oraz mild hybrid w różnych segmentach. Są one ważnym ogniwem w procesie transformacji  Volvo Cars i ambicji firmy, aby do 2030 roku sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne.

Od czasu swojej premiery, model EX30 błyskawicznie zyskał popularność wśród klientów. Analiza dotychczasowych zamówień wskazuje na to, że będzie to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Volvo w tym roku.

Ten najmniejszy SUV, jaki kiedykolwiek Volvo wprowadziło na rynek jest zbudowany na specjalnie zaprojektowanej platformie dedykowanej do samochodu elektrycznego. Oprócz zerowej emisji spalin, został opracowany z naciskiem na minimalizację śladu węglowego na całym cyklu życia pojazdu, począwszy od jego produkcji.

Kupujący Volvo EX30 mają do wyboru trzy napędy elektryczne: Single Motor o mocy 200 kW (272 KM) i baterią o pojemności 51 kWh; wersję Single Motor o zwiększonej pojemności baterii do 69 kWh; oraz model Twin Performance o mocy 315 kW (428 KM) i baterią o pojemności 69 kWh. Samochód oferuje zasięg do 476 km, a jego baterię można naładować od 10 do 80 procent w nieco ponad 25 minut.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem wszystkich atutów nowego elektrycznego Volvo EX30 lub innych modeli marki Volvo zapraszamy do odwiedzenia  Autoryzowanego salonu Volvo D&R CZACH Rzeszów / Rudna Mała 610, 36-060 Głogów Małopolski, tel. +48 17 866 81 60, https://czach.volvocars-partner.pl/

Foto: Volvo Cars

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy