Reklama

Automoto

Kia K4 kompaktowy sedan nowej generacji.

Źródło: Kia Polska
Dodano: 22.03.2024
Kia K4
Kia K4
Share
Udostępnij
  • K4 odzwierciedla postępowy charakter filozofii projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”
  • Nowoczesne i niepowtarzalne kształty zamknięte w nadwoziu eleganckiego i futurystycznego sedana
  • Kabina zorientowana na kierowcę z innowacyjnymi rozwiązaniami, które łączą technologię, kolory i materiały
  • Kia K4 będzie miała światową premierę 27 marca 2024 roku podczas New York Auto Show

Kia ujawniła dziś zdjęcia nadwozia i wnętrza modelu K4. Kompaktowy sedan nowej generacji odzwierciedla odważne podejście marki do ciągłego rozwoju i wnosi do branży odważny i nowatorski design oraz innowacyjne rozwiązania.

Nadwozie kompaktowego sedana K4 – zainspirowane filozofią projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, a w szczególności jej filarem „Moc postępu” – symbolizuje niesłabnącą determinację producenta w tworzeniu jak najbardziej inspirujących, innowacyjnych i estetycznie zaawansowanych rozwiązań z zakresu mobilności.

„Każdy kontur, krzywizna i szczegół K4 zostały starannie przemyślane i wykonane zgodnie z filozofią projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, łączącą czyste powierzchnie i technologiczne detale w odważną, spójną całość. Każdy detal dodatkowo wzmacnia relację między marką a designem” – mówi Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design.

Wygląd zewnętrzny – nowe możliwości dzięki progresywnej dynamice

Styliści marki Kia stworzyli nowoczesny i niepowtarzalny kształt nadwozia, wykorzystując połączenie logicznie ułożonych kwadratów w pozornie nielogiczny sposób, co projektanci nadwozia nazywają „Twist Logic”. Przepływ światła pomiędzy na przemian ułożonymi kwadratami podkreśla kształt, który przebiega przez całe nadwozie. To przełomowe podejście do projektowania jest widoczne zwłaszcza wtedy, gdy na K4 patrzy się z profilu.

Widziana z przodu Kia K4 od razu zwraca uwagę. Pionowe reflektory, umieszczone na skrajnych krawędziach przodu, podkreślają szerokość nadwozia, podczas gdy światła do jazdy dziennej łączą się z poziomymi chromowanymi listwami, aby jeszcze bardziej podkreślić wyrafinowany wygląd K4. Najnowsza wersja oświetlenia, oparta na motywie konstelacji, stanowi dalszą ewolucję charakterystycznego elementu, którym jest tzw. twarz tygrysa.

Patrząc na sedana od tyłu, K4 emanuje tą samą siłą i dynamiką, co z przodu. Pionowe lampy, umieszczone na skrajach nadwozia, przebiegają w dół w stronę szerokiego zderzaka. Dyfuzor wbudowany w zderzak dopełnia całości jako mocny, graficzny detal.

Design wnętrza – połączenie innowacyjnej technologii i wyjątkowego komfortu z atrakcyjnością wizualną i świetną funkcjonalnością

Filozofia projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” wykorzystuje połączenie dwóch pozornie przeciwstawnych koncepcji. To radykalne podejście doskonale ilustruje K4, gdzie „oczekiwana” koncepcja kokpitu zorientowanego na kierowcę spotyka się z „nieoczekiwanym” układem, tworząc niepowtarzalny charakter wnętrza K4.

„Oczekiwanym” w segmencie kompaktowych sedanów jest wnętrze zorientowane na kierowcę, co w przypadku K4 staje się „nieoczekiwane”. Zamiast tradycyjnego układu ekranów i elementów sterujących skierowanych w stronę kierowcy, wnętrze izoluje kierowcę od pasażera za pomocą śmiałego podziału graficznego. Podział ten wyraźnie oddziela dwie przestrzenie – kokpit kierowcy, który ma charakter techniczny od kabiny pasażerskiej, która jest wygodna. Kontrastowe elementy techniczne kokpitu dla kierowcy z elementami zapewniającymi komfort dla pasażera zapewniają idealną równowagę między racjonalnością a emocjami.

Pasażerowie mogą wybierać spośród szeregu opcji oświetlenia, aby oświetlić wyrafinowaną kabinę K4. Na tablicy rozdzielczej dominuje duży centralny ekran i elegancko zaprojektowana konsola środkowa, jeszcze bardziej podkreślająca podział między kierowcą i pasażerem. Klasyczne przyciski i elementy sterujące ograniczono do minimum, a obrotowy kontroler umożliwia szybką i intuicyjną interakcję z funkcjami samochodu. Poniżej znajdują się cztery przyciski, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją.

Oferowana jest spora gama nowych wykończeń, materiałów, wzorów i kolorów siedzeń, w tym Szary Medium, Zielony Slate, Brązowy Canyon i Czarny Onyx, które jeszcze bardziej podkreślają wyrafinowany i luksusowy charakter wnętrza K4.

Premiera Kia K4 już 27 marca 2024

Światowa premiera Kia K4 odbędzie się 27 marca 2024 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Kia przeprowadzi transmisję na żywo z premiery w Nowym Jorku, do której wszyscy mogą dołączyć na stronie www.worldwide.kia.com . W klasie kompaktowych sedanów K4 wprowadza nowe standardy w zakresie designu, innowacyjności i jakości jazdy. Kolejne zdjęcia Kia opublikuje przed światową premierą.

Uwaga – dostępność funkcji wymienionych w tej informacji prasowej może różnić się w zależności od poziomu wyposażenia i/lub kraju.

Więcej informacji na temat KIA na uzyskać można w Autoryzowanym Salonie KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162.

Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/
Foto: Kia Polska

Czytaj także: Tak atrakcyjnej oferty wyprzedażowej jeszcze nie było – Kia Niro EV i Kia EV6 dostępne z korzyścią do aż 73 537 złotych

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy