Reklama

Automoto

Takiej wyprzedaży jeszcze nie było. Nowe auta za 50 proc. ceny!

Kiawiarnia
Dodano: 05.01.2023
70597_tyt_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij
No dobra, tytuł jest mocno clickbaitowy, przyznaję. Nikt nie da Wam samochodu za połowę jego wartości. Co więcej, czasy mamy takie, że większość producentów nawet nie urządza wyprzedaży rocznika, bo po prostu nie ma czego wyprzedawać. Tymczasem Kia ma auta dostępne od ręki i właśnie dostają one specjalne finansowanie. I faktycznie możecie wyjechać z salonu nowym Stonickiem, Ceedem, ProCeedem, XCeedem albo Sportagem nie wydając na początku ani grosza. A rata np. za Sportage’a może wynosić tylko 716 zł, zaś za Ceeda jedyne 522 zł. Dlaczego w tym roku nie ma tradycyjnych wyprzedaży na tak dużą skalę, jak w latach poprzednich? Z kilku powodów. Pierwszym jest nadal ograniczona podaż nowych samochodów. Deficyt niektórych surowców i półprzewodników powoduje, że w wielu markach ciągle na nowe auto trzeba czekać długimi miesiącami, a zdarza się, że i latami. Są natomiast też tacy producenci, którym udało się zabezpieczyć stock niektórych modeli i mają od ręki dostępne auta z rocznika 2022. Należy do nich między innymi Kia. Tylko dlaczego w takim razie nie daje na nie upustu (poza Stonickiem, o czym będzie niżej)? Między innymi przez inflację, która w ostatnich miesiącach ubiegłego roku ocierała się o 20 proc. A całoroczna, jaką za chwilę poda GUS, wyniesie 14-15 proc. To właśnie ta wysoka inflacja spowodowała również podwyżki stóp procentowych, czyli – mówiąc inaczej – wzrosły koszty finansowania. A że zdecydowana większość klientów nie kupuje w obecnych czasach aut za gotówkę tylko na kredyt, w leasingu albo je wynajmuje, to Kia postanowiła podejść do tematu niestandardowo. Zamiast rabatów i upustów będzie „dopłacać” do rat kredytowych i leasingowych. Czyli weźmie na siebie część kosztów finansowania. Dzięki temu raty dla klientów mają być niższe. 
Oczywiście teraz możecie od razu lecieć do najbliższego dealera i zapytać o ofertę finansowania na Kie z rocznika 2022, albo wejść NA TĘ STRONĘ. Niemniej najpierw polecam Wam zapoznać się z poniższą ściągawką. Postaram się wytłumaczyć w niej różnice w formach finansowania i w ratach.

Jakie auta objęte są promocyjnym finansowaniem?

Oferta dotyczy następujących modeli z roku produkcji 2022 (rok modelowy 2023): Stonica, Ceeda (również w wersji kombi), ProCeeda, XCeeda, Sportage’a i Sportage’a HEV. Nie są nią natomiast objęte wersje PHEV, czyli hybrydy plug-in.

Za gotówkę teraz, albo dopiero za rok

Oczywiście nadal możecie kupić Kię za gotówkę. Tyle, że rabat na auto z rocznika 2022 dostaniecie tylko w przypadku Stonica – skromne 2500 zł.  Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje mi się promocyjny kredyt 50/50, jaki wprowadziła do oferty Kia. Obowiązuje on nie tylko przy Stonicu, ale każdym z wymienionych wyżej modeli. Na czym polega? Wpłacacie dokładnie połowę wartości samochodu, a drugą połowę dopłacacie dopiero po 12 miesiącach. Bez żadnych prowizji, odsetek i ukrytych opłat. Koszty finansowania bierze na siebie Kia. Dlatego nawet jeżeli macie odłożoną na auto pełną kwotę, to lepiej skorzystać z opcji 50/50. Dlaczego? Przykładowo, wpłacacie 46 950 zł i wyjeżdżacie z salonu nowiutkim Ceedem 1.5T-GDI (160 KM). Pozostałe 46 950 zł wpłacacie na konto oszczędnościowe w banku. Przy oprocentowaniu na poziomie 8 proc., po roku będziecie ponad 3000 zł do przodu (już po odjęciu tzw. podatku Belki). Oczywiście tą kwotą możecie obracać jeszcze inaczej, wedle uznania, a zysk z tego może być wówczas jeszcze większy. Patrząc z jeszcze innej perspektywy – gdybyście musieli na rok wziąć kredyt gotówkowy w kwocie 47 000 zł, to jego rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosiłaby średnio 15 proc. (choć niektóre banki mają RRSO nawet powyżej 20 proc.). Czyli koszt samego finansowania wyniósłby ponad 6000 zł. Tyle dopłacilibyście do samochodu. 
Można zatem powiedzieć, że w przypadku kredytu 50/50 dla Ceeda 1.5 T-GDI Kia płaci za Was 6000 zł odsetek, a Wam daje możliwość zarobienia 3000 zł, jeżeli wsadzicie kasę na lokatę. Brzmi lepiej niż dobrze. Dla klientów indywidualnych: Kredyt ratalny albo Kia For You Nie macie firmy, a chcecie jeździć nowym samochodem nie płacąc za niego gotówką? Kia ma dwa rodzaje finansowania dla takich klientów. Pierwsza to tradycyjny kredyt, druga to Kia For You – rodzaj wynajmu, w którym rata jest bardzo niska, a dodatkowo w jej cenie jest już polisa OC i AC, obsługa serwisowa, a nawet wymiana opon.

Kredyt niski procent. 

Promocja na auta z 2022 roku opiera się na niskim oprocentowaniu – od 5,99 proc. w skali roku. Co jednak znacznie ważniejsze, jest to OPROCENTOWANIE STAŁE. Czyli w całym okresie finansowania rata się nie zmieni, nawet jeżeli NBP po raz kolejny podniesie stopy procentowe. Okres finansowania wynosi od 12 do aż 96 miesięcy, a pierwsza wpłata to 0 proc.

Kia For You

Przypominam, że mówimy o kompletnej usłudze – w skład raty wchodzi opłata za użytkowanie auta, jego serwisowanie, ubezpieczenie, opony. Jej wysokość będzie zależała od tego, jaka będzie pierwsza wpłata (od 0 do 30 proc.), na jak długi okres finansowania się zdecydujecie (od 30 do 60 miesięcy) i jaki przebieg zadeklarujecie (od 10 do 70 tys. km rocznie). Możemy jednak posłużyć się przykładem XCeeda 1.5 T-GDI w wersji M z pakietem Smart i 18-calowymi felgami. Załóżmy, że nie wpłacamy na początku nic, bierzemy auto na trzy lata (36 miesięcy) i rocznie przejeżdżać zamierzamy 20 tys. km. Wówczas rata wyniesie 1840,85 zł miesięcznie. Brutto! Przypominam, że w tym czasie nie ponosimy żadnych dodatkowych wydatków związanych z użytkowaniem samochodu, poza paliwem no i może jeszcze jego myciem. Za przeglądy, polisy i opony płaci już Kia. Dla firm: dwa leasingi albo wynajem Jeżeli kupujecie samochód na firmę to do wyboru macie aż trzy rozwiązania: klasyczny leasing operacyjny, smart leasing albo Kia For Business – analogiczne rozwiązanie do Kia For You. Jak to wygląda w szczegółach?

Leasing Operacyjny. 

Promocja na samochody z rocznika opiera się przede wszystkim na atrakcyjnym oprocentowaniu. Suma opłat dla klienta startuje już z poziomu 104,8 proc., co w dzisiejszych czasach jest wyjątkowe, bo większość leasingów operacyjnych obecnie przekracza 110 proc. Wpłata własna w tym wypadku wynosi od 0 do 45 proc., okres finansowania od 24 do 72 miesięcy. Można też zaplanować sobie wysokość wykupu – od 1 do 19 proc. wartości auta. Stopa procentowa jest zmienna.

Smart Leasing. 

To, co odróżnia go od klasycznego leasingu operacyjnego, to znacznie niższa rata – nieraz o ponad połowę. W tym wypadku wpłacamy na początku od 0 do 30 proc. wartości samochodu, a okres finansowania wynosi od 24 do 47 miesięcy. Trzeba też zadeklarować roczny przebieg. Po zakończeniu umowy decydujemy, czy auto oddajemy dealerowi, czy chcemy je wykupić (wartość wykupu waha się od 57 do 69 proc.). Załóżmy, że bierzemy Kię Sportage 1.6 T-GDI (160 KM) w wersji M i z pakietem Smart na 47 miesięcy, wpłacając na początku 30 proc. wartości auta i deklarując 10 tys. km przebiegu rocznie. Wówczas rata za takie auto wyniesie zaledwie 716 zł netto! Trzeba tylko pamiętać, że oprocentowanie jest zmienne.

Kia For Business

Zasady i parametry są w zasadzie takie same, jak w przypadku Kia For You, więc nie będę się nad nimi rozwodził. Od razu przechodzimy do kalkulacji. Bierzemy Sportage’a 1.6 T-GDI (160 KM) M+SMT na 36 miesięcy. Na początku nie wpłacamy nic, deklarujemy przebieg 20 tys. km rocznie. Rata za takie auto wyniesie nas miesięcznie tylko 1650 zł netto. Oczywiście już z ubezpieczeniem, serwisem i oponami w całym okresie trwania umowy! Natomiast po tych 36 miesiącach decydujemy, czy chcemy samochód zwrócić do salonu i np. wziąć nowy, czy go wykupić. Wysokość wykupu również zależy od parametrów wynajmu.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przybliżyłem Wam wszystkie produkty finansowe i mniej więcej już się w nich łapiecie. Oczywiście każdy z nich ma swoje wady, każdy ma zalety, każdy jest skrojony dla kogoś innego. Chcesz przede wszystkim niską ratę miesięczną? Bierz Smart Leasing. Bardziej zależy Ci na kompleksowej usłudze, bo „jeździsz i się niczym nie przejmujesz”? Kia For You i Kia For Business będą idealne. Zamierzasz jeździć samochodem dłużej i chcesz żeby po spłaceniu rat było Twoje? Zdecyduj się na Kredyt Niski Procent albo klasyczny leasing operacyjny. Najważniejsze, że wszystkie te produkty zostały naprawdę fajnie skrojone, szczególnie uwzględniając inflację i aktualne stopy procentowe. Czasami lepiej można skorzystać właśnie na takich ofertach niż na sztywnym rabacie. To jest trochę, jak z kupnem mieszkania – co Wam po tym, że klient obniżył cenę lokalu, jak potem dojadą Was raty, prowizje i dodatkowe opłaty. Więcej informacji na temat oferty KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie  KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162. Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/ Foto: Kia Polska / Kiawiarnia
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy