Reklama

Automoto

Areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków

Źródło: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Dodano: 26.06.2023
AdobeStock_402465366
AdobeStock_402465366
Share
Udostępnij

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zabezpieczyli u nich ponad kilogram narkotyków. Jeden z mężczyzn poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uzyskali informację o mężczyznach mogących posiadać znaczne ilości narkotyków. Ponadto jeden z nich, miał być poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za wcześniej popełnione przestępstwa.

W piątek, 9 czerwca br., funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali 28-latka. Początkowo mężczyzna zaprzeczał, że posiada jakiekolwiek substancje zabronione. Kryminalni nie dali mu wiary. Podczas przeszukania, w jego garażu, znaleźli 9 worków foliowych wypełnionych suszem roślinnym. W przenośnej lodówce turystycznej znaleźli szklany słoik, z zawartością czterech worków wypełnionych skrystalizowaną substancją koloru białego oraz woreczek, w którym było kilkadziesiąt sztuk różowych tabletek. W zamkniętym pojemniku znajdował się jeszcze susz roślinny. 28-latek przyznał, że substancje należą do niego i jego 24-letniego znajomego, z którym wspólnie mieszka. Obaj to obywatele Ukrainy, mieszkający w Rzeszowie

Podczas wykonywanych czynności, w kuchennej szafce, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki i pieniądze w kwocie ponad 41 tys. złotych, 1600 euro i 5800 dolarów. W międzyczasie, na teren posesji przyjechał 24-latek, który także został zatrzymany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.  

Wstępne badania zabezpieczonego suszu roślinnego, w ilości ponad 940 gramów wskazały, że są to środki odurzające. Ponadto ujawniona w garażu substancja koloru białego, w ilości ponad 390 gramów, to mefedron, a 34 sztuk różowych tabletek to MDMA – ekstazy.

Kryminalni ustalili, że w nielegalny proceder obu mężczyzn zamieszany jest jeszcze 36-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mieli informacje, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. Pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie zastali 36-latka. W jego domu policjanci znaleźli ponad 45 gramów kokainy i 23 gramy mefedronu. On również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał wszystkich trzech mężczyzn i przedstawił im zarzut posiadania znacznych ilości niedozwolonych środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 12 czerwca br., na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy