Reklama

Automoto

Kia EV9 zaprezentowana: przełomowy samochód elektryczny, który łączy odważny design z charakterem SUV-a

Materiał Partnera
Dodano: 21.03.2023
72631_kia_ev9__1a_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij

• Kia EV9 łączy wyrazisty charakter SUV-a z elegancką stylistyką samochodów elektrycznych
• Design EV9 jest inspirowany filozofią projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”
• Elegancko i odważnie stylizowane nadwozie wyraża pewność siebie
• Płyta podłogowa aut elektrycznych E-GMP z płaską podłogą wpływa na zwiększenie przestrzeni wnętrza, siedzenia w trzecim rzędzie poprawiają funkcjonalność
• Kia EV9 gotowa do światowego debiutu jeszcze w tym miesiącu; kolejny model marki Kia, który przyspiesza transformację marki w kierunku dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności
Kia Corporation zaprezentowała EV9 – flagowego SUV-a z napędem elektrycznym i z trzema rzędami siedzeń, który łączy odważną stylistykę z wyrafinowaną elegancją. EV9 jest kluczowym krokiem na drodze firmy, która zamierza stać się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Odważny design EV9 jest inspirowany filozofią projektową marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Styliści wykorzystali wyjątkowe połączenie smukłych, rzeźbionych powierzchni i geometrycznych kształtów, aby zaprojektować jednocześnie współczesnego i pełnego wdzięku flagowego SUV-a.

„Kia EV9 otwiera nowe możliwości i na nowo określa standardy w zakresie designu, łączności, funkcjonalności i odpowiedzialności za środowisko” – mówi Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center.
„Kia EV9 oferuje klientom wyjątkowo wysoką jakość wykonania i świeżość w segmencie elektrycznych rodzinnych SUV-ów. Nowy model zapewnia intuicyjną obsługę i doskonały komfort nie tylko kierowcy, ale wszystkim pasażerom, dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz technologii”.

Wygląd zewnętrzny: wytyczanie nowych ścieżek dla przyszłych elektrycznych SUV-ów
Kierując się filozofią projektowania marki „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, styliści Kia tworzą samochody o wyjątkowej atrakcyjności wizualnej. W szczególności filar tej filozofii „Zdecydowanie za naturą”, który inspiruje łączenie elementów ze światów natury i realnego, odegrał kluczową rolę w kształtowaniu wyglądu nadwozia EV9. W wyniku tego powstał samochód, który łączy możliwości solidnych SUV-ów z wyrafinowanym charakterem aut elektrycznych. Toruje on nowe ścieżki dla przyszłych elektrycznych SUV-ów.

Na przód EV9 składają się proste, wyraźne linie i gładkie powierzchnie, które w równym stopniu emanują pewnością siebie, jak i spokojem. Charakterystyczna dla EV9 tzw. cyfrowa twarz tygrysa, zaakcentowana przez oświetlenie oraz pionowe reflektory, nadaje autu futurystycznego wyglądu. Na „Digital Tiger Face” składają się również dwa skupiska małych lamp, po jednym obok każdego reflektora. Innowacyjne światła do jazdy dziennej
„Star Map LED” w EV9 są elementem wyrafinowanego, animowanego wzoru oświetlenia, który będzie charakteryzował „cyfrową twarz tygrysa” w przyszłych modelach elektrycznych marki Kia.

Profil boczny EV9 łączy charakterystyczny wygląd solidnych SUV-ów z wyjątkową wydajnością aerodynamiczną. Trójkątne elementy błotników i wyraźnie zaznaczone geometryczne nadkola łączą się z nadwoziem, łącząc wielokątne elementy w spójną całość. Płaskie, chowane klamki drzwi i podnosząca się ku tyłowi linia boczna potęgują wrażenie ruchu.
Z tyłu, proste, czyste linie pokrywy bagażnika i elegancko uwydatnione smukłe światła, które nawiązują stylistyką do tych z przodu, dodatkowo podkreślają mocną i pewną siebie sylwetkę EV9.

Design wnętrza: nowa forma przestrzeni, komfortu i wrażeń dla wszystkich pasażerów
Filozofia projektowa Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” i jej filar „Technologia i zmysły” gwarantują, że inżynierowie tworzą wyłącznie technologie i innowacje, które promują pozytywne, intuicyjne interakcje między ludźmi a samochodami i realizują nowe możliwości mobilności. Założenia te odegrały kluczową rolę przy projektowaniu wnętrza EV9 i nadały priorytet przestrzeni, wygodzie i nowoczesnym rozwiązaniom, dostępnym dla wszystkich pasażerów.
Kia EV9, skonstruowana na modułowej płycie podłogowej Electric Global Modular Platform (E-GMP), ma duży rozstaw osi i całkowicie płaską podłogę, które umożliwiły stworzenie obszernej przestrzeni dla pasażerów wszystkich trzech rzędów. Oferowana zarówno w wersji sześcio-, jak i siedmioosobowej, Kia EV9 zapewnia taką samą przestrzeń, komfort i wrażenia wszystkim pasażerom.

W przestronnej i jasnej kabinie EV9 dominuje elegancki i najwyższej klasy design. Deska rozdzielcza nie łączy się z tunelem środkowym, przez co wydaje się zawieszona w powietrzu. Dwa 12,3-calowe ekrany tworzą jeden zintegrowany system multimedialny i zapewniają łatwą obsługę, ograniczając do minimum liczbę mechanicznych przycisków.

Tunel środkowy wyposażono w liczne schowki, w tym w przestronny schowek znajdujący się u jego podstawy. Szeroki podłokietnik szczelnie wypełnia przestrzeń między przednimi fotelami i podnosi komfort podróżowania zarówno kierowcy, jak i pasażera.
Panoramiczny ekran systemu multimedialnego łatwo może być obsługiwany przez kierowcę i pasażera. System zapewnia bezproblemowe połączenie urządzeń mobilnych pasażerów z multimediami w EV9, co zachęca do interakcji z cyfrowym światem. Pod ekranem znajduje się szereg przycisków dotykowych, które zapewniają sterowanie m.in. ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

Światowa premiera już blisko: Kia EV9 zmieni sposób, w jaki się poruszamy.
Kia EV9 będzie miała światową premierę już pod koniec marca. Podczas niej Kia ujawni wszystkie informacje na temat samochodu i zapoczątkuje światową kampanię pod hasłem „Zmieniamy sposób, w jaki się poruszamy”.
Więcej informacji na temat oferty KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162.
Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/
Foto: Kia Polska

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy