Artykuły sponsorowane

Zdrowy pracownik – zdrowa firma

Katarzyna Twardzik
Dodano: 24.04.2014
No image
Share
Udostępnij
„Jeśli coś ma negatywny wpływ na dobrostan pracowników, będzie to miało także zły wpływ na firmę i vice versa. Firma jest jedynie tak zdrowa i zdolna do osiągnięć jak jej pracownicy.” 
[dr Peter Hartz, członek zarządu Volkswagen AG, Niemcy]

Każda firma ma swoją specyfikę, podobnie jak każdy zawód i każde stanowisko pracy. Zawsze jednak finalny sukces przedsiębiorstwa będzie zależał przede wszystkim od efektywności pracowników – od ich zaangażowania, kreatywności, efektywności oraz ich zdrowia. Główna przyczyna absencji w miejscu pracy to choroba własna – przeciętny pracownik opuszcza  8 dni w pracy w ciągu roku z tego właśnie powodu. Natomiast jeśli mamy do czynienia z poważnym lub przewlekłym schorzeniem (zalicza się do nich między innymi cukrzycę, choroby serca i kręgosłupa) przeciętny poziom absencji wzrasta do 72 dni w roku, przy jednoczesnym spadku efektywności pracy. To ogromne straty dla pracodawcy. 
 
Problemom tym można skutecznie zapobiegać systemową promocją zdrowego stylu życia wśród pracowników. Europejskie badania pokazują, że każde 1€ zainwestowane w utrzymywanie zdolności do pracy przynosi zysk od 4€ do 6€ we wzroście produktywności. Planując działania w tym zakresie należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty ważne z punktu widzenia budowania trwałego zdrowia organizacji: 
zdrowe odżywianie – edukacja i doradztwo
prozdrowotny trening wzmacniający ciało i relaksujący umysł
odnowa biologiczna i hartowanie organizmu 
umiejętność redukowania poziomu stresu 
integracja i budowanie umiejętności pracy zespołowej
 
Zakup popularnych kart umożliwiających wstęp do dowolnych obiektów sportowych nie gwarantuje sukcesu z kilku powodów: pracodawca nie ma żadnej kontroli nad ich wykorzystywaniem, brak jest niezbędnego elementu edukacji oraz doboru odpowiednich – zdrowych – form ruchu.
 
Program „ZDROWY PRACOWNIK – ZDROWA FIRMA” opracowany przez Kasia Twardzik STUDIO umożliwia pracownikom firm zdobywanie wiedzy i otrzymywania wsparcia potrzebnych do zmiany stylu życia, co już w krótkim czasie procentuje wzrostem jakości ich funkcjonowania na co dzień – także w pracy. Działania ukierunkowane są na 4 obszary kluczowe z punktu widzenia skutecznego budowania trwałego zdrowia uczestników:
1) edukację,
w ramach której organizowane są warsztaty i szkolenia o tematyce prozdrowotnej, realizowane jednorazowo lub cyklicznie;
2) pakiety zajęć prozdrowotnych:
treningów ukierunkowanych na kształtowanie zdrowego i sprawnego ciała
treningów oddechowo-relaksacyjnych redukujących wpływ stresu na zdrowie
treningów energetycznych zwiększających poziom energii i poprawiających samopoczucie
pobytów w Świecie Saun w ramach odnowy biologicznej oraz budowania odporności na przeziębienia i choroby
3) integrację
w formie spotkań i imprez z atrakcyjnym programem, kształtujących pozytywną atmosferę w zespole, umiejętność pracy w grupie i identyfikację z firmą.
4) program menedżerski
Menedżer lub właściciel firmy to szczególna osoba – jej dobre zdrowie, energia i kreatywność to kluczowe czynniki sukcesu przedsiębiorstwa. Jednocześnie ilość stresujących sytuacji, z jaką musi się zmagać powoduje wzrost ryzyka zachorowania w szczególności na choroby cywilizacyjne. Dostrzegając specjalne potrzeby osób ze szczebla menedżerskiego przygotowaliśmy program obejmujący:
pakiety treningów  prozdrowotnych połączone z odnową biologiczną w Świecie Saun
masaże i zabiegi relaksacyjne 
golf – zdrowy sport, który przydaje się w biznesie
indywidualne doradztwo dietetyczne
 
Zapraszamy do udziału w programie ZDROWY PRACOWNIK – ZDROWA FIRMA wszystkie firmy i instytucje dostrzegające konieczność dbania o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. Oferta jest przygotowywana indywidualnie dla każdej firmy, z uwzględnieniem jej specyfiki i możliwości.
 
Więcej propozycji współpracy dla firm znajdą Państwo na naszej stronie internetowej

___________________________________________________________________________________________

 
KASIA TWARDZIK STUDIO
ul. Piaski 41, 36-060 Głogów Małopolski
tel.: 667 840 227
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy