Reklama

Świat

Włochy: w ostatnich godzinach na Lampedusę przybyło 502 imigrantów

Miłosz Marczuk/PAP
Dodano: 16.09.2023
Fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO
Fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO
Share
Udostępnij

Kolejni imigranci przybywają w sobotę na włoską wyspę Lampedusa. W ostatnich dwóch godzinach zacumowało 10 łodzi z 502 imigrantami. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyleci w sobotę do Rzymu, skąd razem z premier Giorgią Meloni udadzą się na Lampedusę – napisały włoskie media.


W 10 łodziach było od 38 do 79 osób, pochodzących z Kamerunu, Burkina Faso, Mali, Gwinei, Nigerii i Senegalu. Akcję ratowniczą przeprowadziły kutry patrolowe Zarządu Portu i Guardia di Finanza. Od północy na wyspę dotarło z Afryki 13 łodzi. Wielu migrantów, którzy nadal przebywa na molo Favarolo i czeka na zabranie do punktu recepcyjnego zwanego hotspotem.

“Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen będzie dziś we Włoszech: w Rzymie spotka się z premier Giorgią Meloni” – powiedział w sobotę rano jej rzecznik cytowany przez dziennik “La Stampa”.

“Von der Leyen i premier Włoch Giorgia Meloni zamierzają wspólnie odwiedzić Lampedusę” – dodał rzecznik. Nie jest jasne, kiedy dokładnie planowana jest wizyta, ale na pewno odbędzie się w ten weekend.

Premier Giorgia Meloni w piątek zaprosiła przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen do odwiedzenia Lampedusy, gdzie od wielu dni panuje chaos związany z napływem nielegalnych imigrantów z Afryki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy