Reklama

Świat

Watykan: papież Franciszek będzie w środę operowany w pełnej narkozie

Sylwia Wysocka / PAP
Dodano: 07.06.2023
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Share
Udostępnij


Papież Franciszek przejdzie w środę operację jamy brzusznej w pełnym znieczuleniu – poinformował w środę Watykan. Po zakończeniu audiencji generalnej papież pojechał do rzymskiej kliniki Gemelli na zabieg chirurgiczny w związku z przepukliną, która tworzy się nad blizną po operacji. Dwa lata temu Franciszek przeszedł poważną operację jelit.


Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał dziennikarzom, że wczesnym popołudniem papież zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.


Wyjaśnił, że operacja została uzgodniona w minionych dniach przez zespół medyczny, opiekujący się Franciszkiem i jest konieczna z powodu “przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.


Jak dodał rzecznik, pobyt papieża w szpitalu potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną kurację pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia.


To już trzeci jego pobyt w klinice Gemelli. W lipcu 2021 roku przeszedł tam poważną operację jelit. W tym roku na przełomie marca i kwietnia Franciszek był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.


Na sobotę zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem papieża oraz 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy