Reklama

Świat

Watykan: papież czuje się dobrze, niedzielną modlitwę Anioł Pański odmówi prywatnie

Sylwia Wysocka / PAP
Dodano: 10.06.2023
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI
Share
Udostępnij

Pooperacyjna rekonwalescencja papieża Franciszka przebiega prawidłowo, wszystkie parametry medyczne są dobre i zgodne z normą – poinformował w sobotę prof. Sergio Alfieri w rzymskiej klinice Gemelli.

Podczas spotkania z dziennikarzami zapewnił, że papież czuje się dobrze. Lekarze poprosili go, by zrezygnował z publicznego odmówienia modlitwy Anioł Pański w niedzielę.

Profesor Alfieri odczytał komunikat medyczny, w którym podkreślono, że papież nie ma gorączki, a jego stan kardiologiczny i oddechowy jest stabilny i dobry, papież nie ma już kroplówki i rozpoczął dietę półpłynną.

Dobre są też, dodał, wyniki badan krwi i radiografii pooperacyjnej.

“Ojciec Święty kontynuuje ostrożną rekonwalescencję, której celem jest jak najmniejszy wysiłek ściany jamy brzusznej. Nie chcemy, aby ją napinał” – wyjaśnił.

Profesor Alfieri zaznaczył, że w związku z koniecznością unikania wszelkiego obciążania brzucha cały zespół medyczny poprosił papieża, aby zrezygnował z niedzielnego publicznego odmówienia modlitwy Anioł Pański ze szpitala.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni dodał, że Franciszek odmówi modlitwę “prywatnie” w swoim pokoju w klinice, a każdy może się do niej duchowo przyłączyć.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy