Reklama

Świat

Reuters: Hamas “studiuje” wynegocjowaną w Paryżu propozycję wstrzymania walk

PAP
Dodano: 27.02.2024
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Share
Udostępnij

Palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas “studiuje” wynegocjowaną w Paryżu propozycję uwolnienia części zakładników i wstrzymania ofensywy Izraela w Strefie Gazy – poinformowała we wtorek agencja Reutera.


Propozycja zakłada 40-dniowa przerwę w walkach w zamian za wymianę palestyńskich więźniów w zamian za izraelskich zakładników – w relacji 10:1. Hamas miałby uwolnić część osób uprowadzonych w październiku ubiegłego roku: wszystkie kobiety, dzieci, seniorów i chorych – powiadomiła agencja, powołując się na wysokie rangą anonimowe źródło.

W okresie rozejmu w Strefie Gazy uruchomione zostałyby piekarnie i szpitale. Każdego dnia do półenklawy wjeżdżałoby 500 ciężarówek z żywnością. Dostarczone zostałyby również namioty dla cywilów. Do północnej części tego terytorium mieliby zacząć powracać mieszkańcy, pomijając mężczyzn w wieku poborowym.

Wcześniej izraelskie media, również powołując się źródła zaznajomione z przebiegiem negocjacji, podawały, że “ramy wypracowane w Paryżu przez mediatorów ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu i Kataru +nie odpowiadają żądaniom Hamasu+”. Przekazały także, że paryska propozycja zakłada, że wymiana miałaby objąć 40 uprowadzonych Izraelczyków.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy