Reklama

Świat

Kanclerz Scholz: zamordowanie Shani Louk “pokazuje całe barbarzyństwo stojące za atakiem Hamasu”

PAP
Dodano: 30.10.2023
Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
Share
Udostępnij

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz określił zamordowanie porwanej przez Hamas Shani Louk jako “barbarzyństwo”. W poniedziałek poinformowano, że Shani Louk, młoda kobieta z podwójnym, niemieckim i izraelskim obywatelstwem, znana z opublikowanego przez Hamas nagrania, nie żyje.


“To pokazuje całe barbarzyństwo stojące za atakiem Hamasu” – powiedział Scholz podczas swojej podróży do Afryki w Lagos w Nigerii.

Hamas “musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – podkreślił kanclerz, cytowany przez portal dziennika “Welt”. Izrael ma prawo bronić się przed Hamasem. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego morderstwa.

22-letnia Louk była jedną z osób uprowadzonych z festiwalu muzycznego, który odbywał się 7 października na wolnym powietrzu przy granicy ze Strefą Gazy. Palestyński Hamas sforsował granicę i zaatakował zbrojnie cywilów. Wielu uczestników festiwalu zostało zabitych na miejscu, niektórych uprowadzono. Kobieta została rozpoznana na nagraniu umieszczonym przez terrorystów w mediach społecznościowych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy