Reklama

Świat

Holandia: zmarła trzecia ofiara strzelanin w Rotterdamie

PAP
Dodano: 28.09.2023
Fot. PAP/EPA/BAS CZERWINSKI
Fot. PAP/EPA/BAS CZERWINSKI
Share
Udostępnij

Zmarła trzecia ofiara czwartkowych strzelanin w Rotterdamie; była to ciężko ranna 14-letnia dziewczyna, której matka została wcześniej zastrzelona w mieszkaniu na ulicy Heiman Dullaertplein. Matka i córka były sąsiadkami napastnika, który zastrzelił także 46-letniego mężczyznę w szpitalu uniwersyteckim – poinformowała holenderska policja.

Napastnik, 32-letni mieszkaniec Rotterdamu, student Uniwersytetu Erazma, ubrany w kamizelkę kuloodporną najpierw zastrzelił na Heiman Dullaertplein kobietę i ranił jej córkę, a następnie podłożył w mieszkaniu ogień.

Potem mężczyzna zdołał dostać się do jednej z sal Centrum Medycznego Uniwersytetu Erazma, gdzie zabił wykładowcę i – według relacji jednego ze studentów – wrzucił do budynku koktajl Mołotowa. Został zatrzymany w pobliżu Centrum.

Tożsamość sprawcy strzelanin nie została ujawniona, nie podano też żadnych informacji na temat motywów jego postępowania. Główny prokurator Holandii Hugo Hillenaar poinformował, że napastnik znany był policji i w 2021 roku został skazany za okrucieństwo wobec zwierząt.

Król Holandii Wilhelm-Aleksander i królowa Maksyma wyrazili w mediach społecznościowych współczucie dla rodzin i przyjaciół ofiar. “Nasze myśli są także z tymi, którzy przeżyli chwile grozy w czasie tych strasznych wydarzeń” – napisała para królewska.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy