Reklama

Świat

Armia izraelska toczy ciężkie boje z Hamasem; centrum walk to Chan Junis

PAP
Dodano: 05.12.2023
Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Share
Udostępnij

Armia izraelska nasiliła we wtorek działania zbrojne przeciwko bojownikom palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na południu Strefy Gazy; w nocy trwały walki w okolicy Chan Junis, które stanowi nowe centrum napięć – podała AFP.


Powołując się na świadków AFP informuje o gwałtownych starciach w pobliżu Chan Junis. Siły izraelskie prowadziły też w nocy rajdy lotnicze w kierunku Rafah, na południowym krańcu Strefy Gazy. Palestyńska agencja informacyjna Wafa podała, że w mieście Gaza doszło do ataku, który spowodował liczne ofiary.

Hamas nad ranem we wtorek wystrzelił rakiety w kierunku izraelskiego miasta Beer Szewa w południowym Izraelu.

Po wznowieniu 1 grudnia przez Izrael działań wojennych w Strefie Gazy organizacje międzynarodowe ostrzegły, że nie ma obecnie warunków, by udzielić niezbędnej pomocy ludności cywilnej. Wojsko izraelskie rozpoczęło w niedzielę działania na południu Strefy, wkraczając na obszar na wschód od Chan Junis. W rejonie tego miasta oraz w okolicach Rafah doszło do ciężkiego ostrzału, a armia Izraela nakazała ludności cywilnej opuszczenie kolejnych pięciu obszarów. W poniedziałek na południe Strefy Gazy Izrael wysłał dziesiątki czołgów i transporterów opancerzonych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy