Reklama

Świat

Rosja: drony uderzyły w budynki mieszkalne w Moskwie, co najmniej jedna osoba ranna

PAP
Dodano: 30.05.2023
74624_45437704_45437506
Share
Udostępnij
W kilka budynków mieszkalnych w Moskwie we wtorek rano uderzyło "od czterech do 10" dronów – podała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media i kanały społecznościowe.
Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował, że atak bezzałogowych statków powietrznych spowodował "niewielkie" uszkodzenia budynków; nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.
 
"Wszystkie miejskie służby ratownicze są na miejscu zdarzenia. Badają okoliczności tego, co się stało. Jak dotąd nikt nie został poważnie ranny" – oświadczył Sobianin.
 
Niezależny portal Meduza przekazał natomiast, opierając się na doniesieniach oficjalnych mediów rosyjskich, że ewakuowano część mieszkańców dwóch budynków przy ulicy Profsojuznej w południowo-zachodniej części miasta. Uszkodzeniu miał ulec budynek przy Profsojuznej 98, wybite zostały szyby w oknach, ucierpiała też fasada domu. Inny dron uderzył w 24-piętrowy budynek przy ul. Atłasowa.
 
Gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow powiadomił, że w rejonie Moskwy strącono "około 10" bezzałogowych statków powietrznych.
 
Portal Meduza poinformował też – zastrzegając, że nie jest w stanie zweryfikować tej informacji – że na Leninskim Prospekjcie do jednego z mieszkań na 13. piętrze wleciał dron wypełniony materiałami wybuchowymi, lecz z nieznanych przyczyn nie eksplodował. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy