Reklama

Świat

Władze Kijowa: zestrzelono wszystkie wrogie obiekty nad stolicą

PAP
Dodano: 29.05.2023
74610_29m2
Share
Udostępnij
Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła wszystkie wrogie obiekty, atakujące Kijów – powiadomiły w poniedziałek władze stolicy Ukrainy po kolejnym ataku rakietowym. Był to 16. atak powietrzny sił rosyjskich na Kijów od początku maja.

Atak rakietowy na stolicę nastąpił zaledwie sześć godzin po nocnym ataku dronów.

„Według wstępnych ustaleń wróg zastosował rakiety typu balistycznego. Był to 16. atak na Kijów od początku miesiąca” – powiadomiły władze miasta. (https://t.me/VA_Kyiv/1902)

W komunikacie zaznaczono, że wszystkie wrogie obiekty zostały zestrzelone przez siły obrony powietrznej. W pięciu miejscach w Kijowie spadły odłamki zestrzelonych pocisków, jednak nie odnotowano bezpośrednich trafień na terytorium miasta.

Władze ustalają, czy w wyniku ostrzału ktoś odniósł obrażenia. Wcześniej mer Kijowa Witalij Kliczko informował, że ranna została jedna osoba.

Władze Kijowa zwróciły w komunikacie uwagę, że armia rosyjska zmieniła taktykę i przeszła od ataków przeprowadzanych w nocy do ostrzałów w ciągu dnia, kiedy większość mieszkańców jest w pracy, a na ulicach przebywa dużo ludzi. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy